Які рекорди встановили області України у 2024 році

Читать на русском

«Слово і діло» вже багато років збирає рекорди кожної області за підсумками року. Це може бути найвища середня зарплата, рекордна кількість прийнятого в експлуатацію житла, найменша кількість ДТП чи успіхи у сільському господарстві. Проте не всі рекорди можуть бути позитивними, особливо під час повномасштабної війни. Чим відзначилися регіони в 2024 році – на інфографіці.

Житомирська, Волинська, Кіровоградська, Одеська, Чернігівська та Хмельницька області минулого року встановили рекорди у сфері сільського господарства.

Волинська область була лідером за кількістю м'ясного поголів'я великої рогатої худоби – понад 9 тисяч голів чи 20% від загальної кількості у країні.

Житомирська область була головним виробником хмелю: у регіоні розташовано 75% усіх площ хмеленасаджень країни, а також єдиний в Україні завод, сертифікований за міжнародними стандартами, з виробництва гранул хмелю.

На Кіровоградщині виростили і зібрали рекордний урожай соняшнику – 1 млн 300 тисяч тонн, на Одещині зібрали найбільше пшениці – 2 млн 801,6 тисяч тонн. На Хмельниччині був рекордний урожай сої – 828,3 тисячі тонн, на Чернігівщині виростили і зібрали найбільше кукурудзи – 3 млн 306,7 тисяч тонн.

Вінницька область у 2024 році стала лідером із вирощування хвойних дерев на продаж – 208,5 тисяч штук або майже 20% від загальної кількості.

В Івано-Франківській області була найдорожча сільськогосподарська земля – у середньому 90,2 тисячі гривень за гектар. У той час, як середня вартість по Україні в середині грудня становила майже 48 тисяч гривень за гектар.

На Донеччині було найдорожче дизельне паливо – близько 55 гривень за літр.

Закарпатська область вийшла у лідери за вартістю орендної плати: середня ціна однокімнатної квартири в регіоні сягала 12 тисяч гривень. Найдешевша оренда була у Херсонській області – близько 2,9 тисяч за однушку.

На Миколаївщині минулого року була найвища інфляція – 9,9%.

Полтавська область, за даними Асоціації газодобувних компаній України, стала лідером з видобутку газу в Україні (на другому місці – Харківська область).

Львівська область стала першою в Україні, де позбулися релігійних громад УПЦ Московського патріархату. До початку війни у 2014 році таких в області було 66, станом на 24 лютого 2024 року – 54.

Київська область другий рік поспіль стала найактивнішою у проєкті «Активні парки – локації здорової України». Рівненська область стала лідером проєкту «Центри життєстійкості»: у регіоні працюють 9 центрів, ще 13 збираються відкрити найближчим часом.

На Тернопільщині відкрито найбільше Дія Центрів – 17.

Запорізька та Чернівецька області минулого року мали рекорди, пов'язані з бюджетом. У Чернівецькій області були найменші в Україні витрати на ОВА – 221,5 млн гривень. Водночас Запорізька область мала найбільший оборонний фонд – 2,2 млрд гривень або 20% від зведеного бюджету області.

У Харківській області залучили найбільше безробітних до суспільно-корисних робіт – понад 32 тисячі направлень у рамках проєкту «Армія відновлення».

Черкаська область у 2024 році посіла перше місце з надання компенсацій роботодавцям, які працевлаштували людей з інвалідністю – 14,7 млн гривень за облаштування робочих місць. Робочі місця отримали 11 осіб з інвалідністю І групи та 205 з інвалідністю ІІ групи.

У Дніпропетровській області було видано найбільше ваучерів на навчання від Державної служби зайнятості – 2,3 тисяч або 10% від загальної кількості.

У Луганській області найдовша повітряна тривога – вже понад тисячу днів. Ще один рекорд воєнного часу в Сумській області – найдовша ділянка кордону із фінансуванням для фортифікацій (понад 560 кілометрів).

Нагадаємо, з інфографік «Слово і діло» також можна дізнатися про рекорди областей у 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017 та 2016 роках.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: