Омбудсмен Дмитро Лубінець відреагував на оприлюднення доповіді Управління Верховного комісара ООН.
Його заява була розміщена в Telegram.
За словами Лубінця, низка висновків щодо ситуації в Україні є помилковими та необґрунтованими. Він підкреслив, що категорично не згоден з тим, що не враховані певні зауваження та рекомендації, надані Офісом омбудсмена.
Зокрема, основними помилковими тезами Лубінець вважає:
описані у доповіді випадки тортур російських військовополонених у транзитних місцях – у цьому випадку Офіс Генпрокурора розпочав кримінальне розслідування за описаними у доповіді фактами тортур у транзитному пункті, а Коордштаб, ГШ ЗСУ та Міноборони України підтвердили, що розслідування триває;
повідомлення про випадки катувань та жорстокого поводження з російськими військовополоненими, які здійснюються в місцях транзиту після їх евакуації з поля бою – такі випадки потребують додаткової верифікації; омбудсмен також зазначив, що ООН такими заявами ототожнює масштаби порушень з боку України та рф;
висновки ООН про заборону релігійних організацій в Україні (РПЦ та афілійованих з нею організацій) – у цій ситуації положення закону ніяк не обмежують право на свободу совісті та віросповідання, а спрямовані лише на врегулювання деяких питань функціонування релігійних організацій;
право на відмову від військової служби з релігійних переконань, «яке продовжує відчувати неправомірні обмеження», – тут омбудсмен зазначає, що неодноразово порушував питання необхідності дотримання під час дії воєнного стану права громадян на проходження альтернативної служби.
«Вважаю, що певні висновки ООН щодо України залишаються необґрунтованими! Не можна ототожнювати агресора та тих, хто захищає своє право на існування», – заявив Лубінець.
Він додав, що у зв'язку з цим направить додаткові листи на Управління Верховного Комісара ООН з прав людини, ініціює нову зустріч із Главою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні та наполягатиме на тому, щоб рекомендації Офісу омбудсмена були враховані.
Нагадаємо, у цій доповіді ООН розкритикувала владу України за заборону УПЦ МП. Там вважають, що такі заходи «порушують стандарти», оскільки національна безпека «не є достатньою підставою для обмеження релігійної свободи за міжнародними договорами». МЗС відкинуло висновки ООН і назвало ці звинувачення хибними.
Раніше повідомлялося, що Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо прав людини на окупованих територіях України.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»