Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо прав людини на окупованих територіях України

Читать на русском
За резолюцію Генасамблеї ООН про права людини в окупованих Криму та Севастополі проголосувала 81 країна, а 80 – утрималися.
Associated Press

У вівторок, 17 грудня, Генеральна асамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію про права людини на тимчасово окупованих територіях України, зокрема, у Криму та Севастополі. При цьому, ООН вперше назвала війну в Україні «загарбницькою».

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

Ключові події в історії Криму з 1991 рокуУкраїнський Крим буде деокупований, російські загарбники будуть вигнані з української території. Основні віхи в історії українського Криму – на інфографіці

Як зазначається, на засіданні 17 грудня Генасамблея ООН ухвалила резолюцію «Ситуація з правами людини на тимчасово окупованих територіях України, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь».

Документ підтримали 81 країна, 14 проголосували «проти», а 80 утримались.

Серед держав, які проголосували проти резолюції, були Білорусь, Буркіна Фасо, Бурунді, Китай, Куба, Північна Корея, Еритрея, Іран, Малі, Нікарагуа, Нігер, росія, Судан та Зімбабве.

Серед ключових положень резолюції зокрема засудження триваючого нехтування росією нормами міжнародного права у сфері прав людини та міжнародним гуманітарним правом, незаконного утримання під вартою цивільних українських громадян, застосування тортур та катувань, дискримінація мешканців тимчасово окупованих територій.

Резолюція також спрямована на захист та повернення депортованих дітей: ГА ООН закликає рф припинити депортацію українських дітей та надати вичерпну інформацію відповідним агенціям ООН та міжнародним організаціям зі списком усіх депортованих українських дітей.

Водночас, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга подякував Генеральній асамблеї ООН за ухвалення резолюції.

У соцмережі Х він зазначив, що в цьогорічному документі особлива увага приділяється жорстокому поводженню і тортурам українських військовополонених з боку росії та необхідності повернення насильно депортованих українських дітей.

Як зазначають ЗМІ, серед співавторів цієї резолюції - представники Меджлісу кримськотатарського народу.

«Слово і діло» пропонує згадати ключові події, пов'язані з Кримом з 1991 року. Також ми писали про переслідування кримських татар.

Нагадаємо, влітку Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію про ядерну безпеку України.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: