Омбудсмен оцінив вплив Курської операції ЗСУ на процес обміну полоненими з росією

Читать на русском
Військова операція ЗСУ у Курській області призвела до того, що росія вперше проявила ініціативу щодо обміну полоненими з Україною.
Фото: facebook.com/dmytro.lubinets

Військова операція ЗСУ у Курській області призвела до того, що росія вперше проявила ініціативу щодо обміну полоненими з Україною.

Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в інтерв'ю телеканалу Рада.

Курська операція як стимул для обмінів: скільки полонених вдалося повернути з рф за три місяціЗ початку операції ЗСУ в Курській області з російського полону вдалося повернути 362 українці.

За його словами, це допомогло повернути тих українців, яких противник відмовлявся обмінювати, зокрема, захисників Маріуполя та засуджених у росії воїнів.

«Операція вплинула позитивно. Я не є військовим експертом і чув багато різних думок. Хтось каже, що з погляду військової операції це була успішна операція. Хтось каже, що це була не успішна операція. Але як людина, яка бере участь у процесі повернення громадян України з російського полону, – на цей процес військова операція на Курщині додала нам аргументів, тож позитивно вплинула», – сказав Лубінець.

Він додав, що українська переговорна група постаралася на 100% використати таку готовність росії до обговорення питання обміну полоненими.

Нагадаємо, Перед Новим роком відбувся один із найбільших обмінів полоненими між Україною та Росією. Додому повернулися 189 українських військових – захисники Маріуполя, Азовсталі, ЧАЕС, Зміїного та бійці з різних точок фронту, а також двоє цивільних.

Напередодні омбудсмен повідомив про наявність попередньої домовленості з рф про те, що в 2025 році обміни військовополоненими стануть систематичними.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: