Президенту Володимиру Зеленському станом на грудень довіряли 52% українців, не довіряли – 39%. Ще 9% опитаних не змогли визначитись.
Опитування проводив Київський міжнародний інститут соціології.
Соціологи нагадали, що наприкінці 2023 року президенту довіряли 77% українців. До лютого 2024 року довіра знизилася до 64%, до травня – до 59% (у той же час частка тих, хто не довіряє, зросла за цей період із 22% до 36%). До жовтня ситуація стабілізувалася, але між жовтнем та груднем рівень довіри знизився.
«Хоча показники довіри за рік погіршилися, проте баланс довіри-недовіри залишається позитивним – +13%», – зазначили у КМІС.
У всіх регіонах України ситуація досить схожа і баланс довіри-недовіри – позитивний. Трохи краще ставлення до Зеленського на Заході (баланс довіри-недовіри становить +27%) та в Центрі (+13%). На Півдні та Сході показники довіри також досить високі, але дещо нижчі і баланс довіри-недовіри у цих регіонах близький до нуля.
Нагадаємо, Зеленський заявив, що вибори в Україні відбудуться після завершення воєнного стану. Він також відповів на запитання, чи збирається він балотуватись на другий термін.
«Слово і діло» на інфографіці показувало, як змінювався рівень довіри українців до Зеленського та інституту президентства.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»