Апеляція залишила під заочним арештом фігуранта справи Дунайського пароплавства

Читать на русском
Апеляційна інстанція не побачила підстав для скасування заочного запобіжного заходу, обраного фігуранту.
скріншот «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під заочним триманням під вартою Дениса Чернишова, якого НАБУ і САП підозрюють у причетності до справи про заволодіння 32 суднами ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство».

Таке рішення 28 листопада ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук низку осіб, зокрема, Чернишова. 16 жовтня антикорупційний суд його заочно заарештував. Захисник підозрюваного подав апеляційну скаргу.

«Апеляційну скаргу залишити без задоволення. Ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 16 жовтня 2024 року про обрання (Чернишову – ред.) запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні залишити без змін», – ідеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишнім депутатам Одеської обласної ради, колишньому голові «Дунайського пароплавства» та іншим у заволодінні 32 суднами. За даними слідства, у серпні 2017 року двоє депутатів Одеської облради організували схему заволодіння ліхтерами УДП, з яких планували побудувати більші за розміром та місткістю баржі для використання у власних комерційних цілях. Для реалізації схеми вони залучили трьох фізичних осіб та тодішнього керівника УДП, який уклав з підконтрольною депутатам компанією договори про передачу для фрахту 18 ліхтерів вартістю близько 44,3 млн грн. Коли ж у директора ПрАТ сплив термін трудового контракту, організатори схеми ввели в оману нове керівництво та уклали додаткові угоди про передачу ще 14 ліхтерів на суму 38,35 млн грн.

Надалі 32 ліхтери перегнали до Туреччини, де їх розібрали та побудували з них 12 барж більшої місткості. Після цього організатори злочину відбуксирували їх в Україну та оформили на підконтрольні компанії. В межах розслідування НАБУ і САП відшукали новозбудовані баржі та забезпечили їх передачу в Національного агентства з розшуку та менеджменту активами.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: