Брак кадрів в оборонці не спонукає дівчат обирати технічні та інженерні професії – дослідження

Читать на русском

Дівчата, навіть із вищими балами з математики, все одно рідко під час вступу обирають технічні та інженерні професії.
Фото: Facebook/Український центр оцінювання якості освіти

Враховуючи реалії війни, українкам важливо опановувати технічні спеціальності – не лише для забезпечення національної конкурентоспроможності, а й для посилення обороноздатності країни. Проте цей факт не спонукає дівчат обирати технічні та інженерні професії.

Про це йдеться у дослідженні Texty.

Журналісти, проаналізувавши дані про вступ до вищих навчальних закладів за 2022-2024 роки, відзначили тенденцію, що дівчата навіть з високими балами з математики за результатами шкільних тестів масово вступають на філологію.

Як йдеться у дослідженні, якщо подивитися, як дівчата та хлопці здають тести зі шкільних предметів (ЗНО/НМТ), то яскраво вираженої гуманітарної чи технічної спрямованості серед них не спостерігається.

Однак різниця починається з того, що серед тестів на вибір хлопці частіше віддають перевагу фізиці та географії, а дівчата — іноземній мові, біології та літературі.

Один із обов'язкових тестів – математика. Серед тих, хто отримав понад 163 бали, 6720 дівчат та 6594 хлопців. При цьому більшість дівчат з хорошим результатом з математики вступали на філологію та медицину, тоді як хлопці обрали комп'ютерні науки та інженерію програмного забезпечення.

При цьому хлопці, які отримали високий бал із іноземної мови, все одно обирають технічні спеціальності, тоді як дівчата – філологію.

Загалом статика така: наприклад, на спеціальність «Автомобільний транспорт» у 2024 році вступили 99% хлопців та 1% дівчат. А на дошкільній освіті в середньому 95% дівчат серед вступників. Аналогічна ситуація була й у минулі роки.

Гендерно-нейтральні напрямки – статистика, політологія, економіка, історія, філософія, банківська справа тощо.

Нагадаємо, в 2022 році в Україні вдруге провели міжнародне дослідження якості освіти PISA. Докладніше про результати – у матеріалі «Слово і діло».

На інфографіці – як змінювалася кількість учасників національного мультипредметного тесту.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: