Інавгураційні промови президентів США: як довго говорив Трамп та його попередники

Читать на русском

Дональд Трамп в інавгураційній промові оголосив про кінець «занепаду» Америки та початок її «золотого століття». У виступі він описав свої плани на чотири роки з усіх основних напрямів — від імміграції до енергетики та гендерної ідентичності. При цьому деякі суперечливі теми, наприклад, війну в Україні чи аборти, він не згадував.

Друга інавгураційна промова Трампа тривала близько півгодини і була майже вдвічі довшою, ніж його перший виступ у 2017 році. Крім того, вона стала найдовшою серед промов його попередників на посаді президента США. Докладніше – на інфографіці «Слово і діло».

Інавгураційна промова Дональда Трампа тривала близько півгодини і була майже вдвічі довшою, ніж його перший виступ у 2017 році. Крім того, вона стала найдовшою серед промов його попередників.
Інавгураційні промови президентів СШАСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Учорашня інавгураційна промова Дональда Трампа, проголошена в Ротонді Капітолію США, зайняла 30 хвилин 35 секунд – приблизно вдвічі довша за його промову в 2017 році (16 хвилин 45 секунд).

За підрахунками американських видань Axios та The New York Times, у вчорашньому зверненні було близько 2,9 тисяч слів проти 1,4 тисяч у 2017 році.

В обох випадках найуживанішими словами в промові були «я» (124 і 52 рази відповідно), «наш» (72 і 48 разів) і «ви» (24 і 12 разів). Крім того, у вчорашній промові Трамп часто вживав такі слова, як «американський» (21 раз), «Америка» та «нація» (по 20 разів). Крім того, він 6 разів згадував Панаму та 5 разів – справедливість.

Перша промова Трампа в 2017 році була примітною вживанням таких слів як «бійня», «труднощі», «виснаження», «розруха» та «занепад».

Трамп – не єдиний американський лідер, чия друга інавгураційна мова значно довша, ніж перша.

Так, виступ Білла Клінтона у 1993 році зайняв 14 з половиною хвилин. Його промова, з якої він розпочав другий президентський термін, зайняла трохи більше 22 хвилин.

Друга інавгураційна промова Джорджа Буша-молодшого у 2005 році була на сім хвилин довшою, ніж перша у 2001-му – 21 хвилина 40 секунд проти 14 хвилин 45 секунд.

А ось Барак Обама обидва рази вклався приблизно в 19 хвилин.

Попередник Трампа Джо Байден у 2021 році впорався з інавгураційною промовою за 21 хвилину та 40 секунд. Тоді він найчастіше вживав слова «Америка», «американський», «демократія», «єдність» та «об'єднання».

Найкоротшою в історії США була друга інавгураційна промова Джорджа Вашингтона в 1793 році: він сказав 135 слів, це зайняло у нього менше двох хвилин.

Найдовшою – 8,5 тисяч слів тривалістю 1 годину 45 хвилин – була промова, яку виголосив Вільям Генрі Гаррісон в 1841 році. Він також мав найкоротший президентський термін: Гаррісон помер через місяць після інавгурації через застуду, яка перейшла в пневмонію.

Нагадаємо, з інфографік «Слово і діло» можна дізнатися, скільки термінів перебували при владі американські президенти, а також у якому віці вони складали присягу.

Дональд Трамп сформував найбагатшу президентську адміністрацію у сучасній історії США. Оцінка статків його команди – на інфографіці.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: