Вищий антикорупційний суд допитає в режимі відеоконференції свідків з Казахстану, Франці та Польщі у межах справи за обвинуваченням колишнього першого заступника генерального директора Харківського державного авіаційного виробничого підприємства Ігоря Сунцова у заволодінні понад 36 млн грн.
Таке рішення 15 січня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
«Клопотання прокурора про звернення з запитом про міжнародну правову допомогу – задовольнити. Звернутись до Міністерства юстиції для направлення запитів до уповноважених органів Казахстану, Франції та Польщі про надання міжнародної правової допомоги, а саме: організації проведення допиту свідків в режимі відеоконференції... Залучити до участі в судовому засіданні у Вищому антикорупційному суді в залі суду в Києві для допиту свідків перекладачів з казахської, французької та польської мов у відповідні дати судових засідань», – ідеться в рішенні.
Суд призначив попередньо дату допитів вказаних свідків на 22 і 29 травня, 24 і 26 червня, а також 1 і 3 липня.
Раніше ВАКС вирішив заочно судити експершого заступника гендиректора ХДАВП Ігоря Сунцова.
Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту Сунцова. За версією слідства, з травня 2013 року по січень 2015 року перший заступник гендиректора, зловживаючи своїм службовим становищем, перевів кошти підприємства шотландському офшору Portvilla Тrading LP за надання агентських послуг по продажу товарів військового призначення за кордон.
Проте, як з'ясувалося, жодних послуг українське товариство від іншого суб'єкту господарювання не отримувало. Як наслідок, ХДАВП було завдано збитків, сума яких сягає майже 30 млн грн.
У жовтні 2014 року Сунцов продовжуючи дії, спрямовані на заволодіння коштами держпідприємства та діючи спільно зі своїм знайомим, підписав контракт з цією ж компанією на постачання заводу двох авіаційних систем та забезпечив переведення держпідприємством передоплати на суму 472 тис. дол. (понад 6 млн грн на той час). Проте встановлено, що указаними коштами особи заволоділи, а для приховання цих злочинних дій згодом була підписана додаткова угода до контракту про неможливість постачання систем у раніше обумовлені строки.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»