Пандемія COVID-19: ЦРУ схиляється до версії про витік вірусу із лабораторії в Ухані

Читать на русском
Центральне розвідувальне управління США заявило, що тепер схиляється до гіпотези про витік вірусу з лабораторії в Ухані, хоча нових доказів для підтримки цієї теорії немає.
Фото: getty images

Центральне розвідувальне управління США (ЦРУ) переглянуло свою позицію щодо походження пандемії COVID-19, заявивши, що тепер більше схиляється до гіпотези про витік вірусу з лабораторії в китайському Ухані.

Про це повідомляє The New York Times.

Звідки виник COVID у китайському Ухані: голова ФБР озвучив пріоритетну версіюДиректор ФБР вважає, що причиною виникнення пандемії COVID-19 став швидше за все лабораторний інцидент в Ухані.

За словами представників агентства, нових розвідданих немає – висновок базується на ретельнішому аналізі раніше отриманих фактів.

Увага була приділена умовам роботи у високозахищених лабораторіях провінції Хубей до початку пандемії, зазначають обізнані джерела. Однак у ЦРУ наголошують, що теорія про природне походження вірусу залишається можливою, і агентство продовжить вивчення будь-якої нової достовірної інформації.

Думки серед американських чиновників розділилися. Одні вважають, що питання походження вірусу має обмежене значення через те, що китайський уряд не зміг належним чином контролювати свої ринки або лабораторії. Інші наполягають, що це критично важливе питання для розвідки та науки, яке матиме наслідки для відносин США та Китаю.

Директор ЦРУ Джон Реткліфф, який давно підтримує теорію витоку з лабораторії, назвав це питання ключовим для розуміння пандемії та її впливу на міжнародні відносини.

Новий аналіз був оприлюднений після того, як Реткліфф заявив, що не хоче, аби ЦРУ залишалося осторонь дискусії щодо походження COVID-19. Хоча нових доказів немає, гіпотеза про витік з лабораторії здобуває дедалі більшу підтримку серед розвідувальних органів. Утім, деякі аналітики сумніваються в доцільності зміни позиції без появи нової інформації.

Нагадаємо, ВООЗ оголосила коронавірус пандемією у березні 2020 року. 30 січня 2023 року ВООЗ вирішила офіційно продовжити статус пандемії коронавірусу (COVID-19) як глобальної надзвичайної ситуації.

Всесвітня організація охорони здоров'я скасувала статус пандемії COVID-19 у травнi 2023 року.

А на початку грудня минулого року комітет Палати представників США під керівництвом республіканців завершив дворічне розслідування виникнення пандемії коронавірусу та опублікував остаточний звіт.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: