ВАКС заочно заарештував ексзаступника голови Харківської облради

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав клопотання детектива НАБУ про заочний запобіжний захід двом підозрюваним.
фото: Facebook

Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту колишнього заступника голови Харківської обласної ради Володимира Скоробагача та директорку приватної фірми ТОВ «Паверсток» Ірину Хасьянову у справі про заволодіння електроенергією.

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, не зазначаючи прізвищ фігурантів.

За інформацією «Слово і діло» з власних джерел, ідеться саме про Скоробагача та Хасьянову.

«Слідча суддя ВАКС за клопотаннями детективів НАБУ, погодженими прокурором САП, обрала запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою двом учасникам організованої групи, причетних до заволодіння електроенергією з Об'єднаної енергетичної системи України та легалізації коштів від її продажу. Йдеться про колишнього заступника голови, колишнього депутата Харківської облради та директора приватної компанії. Після затримання вказаних підозрюваних та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу», – інформує прокуратура.

Раніше ВАКС очно заарештував ще одного фігуранта цієї справи.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексзаступнику голови Харківської облради Скоробагачу та ще двом особам. За версією слідства, у квітні 2022 року на той час ще депутат Харківської облради Скоробагач створив організовану групу з метою заволодіння електроенергією з ОЕС та легалізації коштів від її продажу. До її складу він залучив керівника приватної фірми як виконавця та її засновника як пособника, тоді як сам був інвестором цієї компанії.

Учасники групи заздалегідь придбали три компанії з ліцензіями на постачання електроенергії, які у червні 2022 року отримали електроенергію з Об’єднаної енергосистеми України та передали її підконтрольному товариству для продажу кінцевим споживачам. Водночас фінансова відповідальність за отриману електроенергію лягла на вищезгадані компанії-прокладки. «Укренерго» так і не отримало кошти від проданої електроенергії, а для приховання джерел походження грошей їх переказали на рахунки фінансових компаній під виглядом поверненням позик.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: