Топпосадовець КМДА оформив фейкову інвалідність, щоб уникнути призову

Читать на русском
У Києві викрили чиновника КМДА на фейковій інвалідності, яку він оформив для ухиляння від мобілізації. Також він отримував незаконні виплати.
фото СБУ

Співробітника Київської міської держадміністрації підозрюють у підробці медичних документів для отримання інвалідності для ухилення від мобілізації.

Про це повідомила пресслужба СБУ у середу, 29 січня.

Допомога ухилянтам: затримано ще 19 організаторів незаконних схемСхеми для ухилянтів. Затримано фігурантів, які торгували фіктивними медичними довідками або за гроші переправляли ухилянтів за кордон.

Повідомляється, що під підозрою перший заступник директора одного з департаментів КМДА, який оформив 2-у групу інвалідності.

За даними СБУ, ця довідка дозволила йому отримати «бронювання» від призову, а також регулярні соціальні виплати від держави, передбачені для такої групи інвалідності.

Зокрема, протягом 2023-2024 років він незаконно отримав 170 тис. грн у вигляді компенсації за нібито «часткову втрату дієздатності».

Для оформлення фіктивної інвалідності чиновник власноруч підробив дані медичних досліджень, зокрема «погіршив» показники ехокардіографії, які нібито вказували на тяжке захворювання серцево-судинної системи.

Після чого фігурант передав підробку до однієї з міських лікарень столиці, що стало підставою для направлення висновку до МСЕК.

Чиновнику КМДА повідомили про підозру за чч. 1, 3, 4 ст. 358 ККУ (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут або використання підроблених документів, печаток, штампів).

Йому загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Також перевіряється інформація про можливу причетність інших посадових осіб до цієї схеми.

Нагадаємо, раніше повідомили про підозру очільнику одного з департаментів КМДА, який також отримав фейкову інвалідність. Перед цим на фіктивних довідках викрили ще двох прокурорів та двох чиновників МСЕК, вони отримали підозри.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: