Географія ударів по НПЗ та нафтобазах на території росії

Читать на русском

Україна в період з вересня 2023 року і до сьогодні завдала близько сотні ударів по нафтопереробних заводах та нафтобазах на території росії. Деякі об'єкти – наприклад Афіпський, Ільський, Новошахтинський, Рязанський НПЗ – були атаковані кілька разів. З початку цього року було здійснено вже більше десяти успішних атак на паливні об'єкти в рф. Географія ударів – на карті «Слово і діло».

Україна за майже півтора року завдала сотню ударів по НПЗ та нафтобазах на території росії. Географія ударів – на карті.
Удари по російським НПЗ та нафтобазамСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

У вересні-грудні 2023 року Україна вразила три російські нафтобази – у містах Орел, Сочі та Воронеж – а також Афіпський нафтопереробний завод.

Протягом минулого року українські дрони та ракети понад 80 разів атакували російські НПЗ та паливні бази.

Як мінімум двічі у 2024 році було атаковано Ільський та Афіпський НПЗ у Краснодарському краї – у лютому та червні.

Чотири рази – у березні, квітні, червні та грудні – українські військові били по Новошантинському НПЗ у Ростовській області. Три рази – у січні, травні та липні – під удар потрапляв нафтопереробний завод у Туапсе.

Туапсинський, Ільський та Новошахтинський НПЗ серйозно постраждали внаслідок численних атак: як писало Reuters, заводи призупинили чи скоротили обсяги виробництва.

Крім того, були атаковані нафтопереробні заводи в Ярославлі, Санкт-Петербурзі, Волгограді (тричі), Кстово (двічі), Рязані (двічі), Кірішах, Сизрані, Новокуйбишевську, Самарі (двічі), Слов'янську-на-Кубані у Краснодарському краї (тричі), Нижньокамську, Салаваті, Калузі (двічі), Ухті, Астрахані, Краснодарі, Омську, Усинську, Москві, Саратові.

Під ударом були нафтобази в Орлі, Санкт-Петербурзі, Клинцях, Усть-Лузі, Курську, Анапі, Новоросійську, Азові, Старому Осколі, Кам’янськ-Шахтинську, Пролетарську, Пензі, Брянську та інших населених пунктах.

Найбільш масштабні наслідки були після ударів по нафтобазі «Атлас» у Кам'янську-Шахтинську, а також у Пролетарську Ростовської області – пожежі там не могли загасити кілька днів.

В 2025 році Україна вже двічі атакувала нафтобазу в Енгельсі Саратовської області, яка забезпечує паливом військовий аеродром (звідти злітає стратегічна авіація). Нафтобаза горіла кілька днів.

Також були атаковані нафтобази в Лисках Воронезької області (двічі), в Людиново Калузькій області, Узлово Тульської області.

11 січня було завдано удару по нафтопереробному заводу в Нижньокамську, 14 січня – в Саратові, 24 і 26 січня – в Рязані, 29 січня – у Кстово.

Відомо, що Рязанський нафтопереробний завод припинив роботу після атаки безпілотників: там горіло нафтосховище, було пошкоджено кілька об'єктів, зокрема залізничну естакаду та установку гідроочищення.

Нагадаємо, «Слово і діло» на інфографіці порівнювало обсяги переробки нафтопродуктів у росії до та після активних ударів по нафтопереробній інфраструктурі.

На інфографіці – рекордні за відстанню удари по росії вітчизняними дронами та західним озброєнням.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: