США стануть посередниками в переговорах України з рф – Келлог

Читать на русском
Сполучені Штати Америки будуть посередником у перемовинах України та росії, а для Києва наразі розглядають різні гарантії безпеки.
Фото: Reuters

США стануть посередниками під час перемовин України та росії для досягнення стабільних кордонів безпеки. При цьому, визначним успіхом для України буде не припинення вогню та мирний договір.

Про це заявив спецпредставник Трампа з питань України Кіт Келлог під час виступу на Мюнхенській конференції.

Базовий, ідеальний, кошмарний: Bloomberg назвало три сценарії завершення війни в УкраїніBloomberg спрогнозувало три ймовірні сценарії закінчення російсько-української війни. Джерела видання також повідомляють, що європейці були приголомшені телефонною розмовою Трампа та путіна.

«Коли говоримо про те, щоб сидіти за столом, я тут, щоб зібрати важливу інформацію. Я дипломат. Українці, росіяни і американці … будуть як посередники», – сказав він.

Дипломат наголосив, що дуже легко говорити про можливі рішення, але треба досягти стабільних кордонів безпеки. При цьому, за його словами, треба визначити, що таке стіл переговорів.

«Ми збираємо дані, щоб сказати - отак це має виглядати. І тоді до двох сторін, які воюють, – чи це є прийнятним для росіян та України. Ця війна третій рік триває і ми не бачимо, як це буде виглядати. Наша філософія не продовжувати війну до смерті останнього українця, нам треба зупинити вбивства та війну», – зазначив Келлог.

Водночас, він заявив, що США розглянули проблему «Мінська-2» і не будуть її повторювати. Згідно з його словами, проблема «Мінську-2» була у тому, що багато людей, які були за столом переговорів, не мали можливості долучитися до мирного процесу.

«Там було купа європейських лідерів, і вони жахливо провалилися, вони не мали ніякої можливості долучитися до мирного процесу - це не принесло успіху. Ми не будемо повторювати «Мінськ», – заявив Келлог.

Він наголосив, що новий договір не буде «Мінськом-2», а визначення успіху буде тоді, коли перший раз буде порушення припинення вогню і те, як всі сторони відреагують.

«Це буде стабільний довгостроковий мир, середовище, з яким ми можемо працювати. Припинення вогню і довгостроковий мирний договір не буде визначним успіхом», – підсумував дипломат.

Як відомо, раніше Келлог не виключив, що Україні за підсумками мирних переговорів доведеться підписати «угоду про потенційну втрату територій».

Зауважимо, під час свого виступу на Мюнхенській конференції 15 лютого президент України Володимир Зеленський заявив, що президент Дональд Трамп жодного разу не згадав, що Америці потрібна Європа за столом переговорів під час розмови з очільником Кремля володимиром путіним.

Нагадаємо, що телефонні переговори Трампа з путіним та Зеленським відбулися 12 лютого. Держсектретар Марко Рубіо пояснив, чому розмова Трампа з путіним тривала довше, ніж із Зеленським.

Також прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Європі терміново потрібно розробити свій план дій щодо України.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: