В 2024 році кількість смертей від тероризму знизилася на 13% – до 7 тисяч 555. Кількість терактів скоротилася на 3% – до 3 тисяч 492 атак. Епіцентром світового тероризму є регіон Сахеля в Африці, саме на нього припало більше половини всіх смертей, пов'язаних з тероризмом.
Про це йдеться у звіті «Глобальний індекс тероризму» (GTI), який публікується Інститутом економіки та миру.

Кількість країн, де сталися терористичні атаки, збільшилася з 58 до 66 минулого року.
«І смертність від тероризму, і кількість атак знизилися в 2024 році, хоча ці скорочення були в основному обумовлені змінами в одній країні по кожній категорії. Смертність від тероризму знизилася на 13% до 7555. Загальна кількість атак скоротилася на 3% до 3492, найменшої кількості атак з 2009 року. Це значною мірою обумовлено скороченням кількості атак у М'янмі: без цього кількість терактів зросла б на 8%», – йдеться у звіті.
Чотирма основними терористичними організаціями залишаються «Ісламська держава», «Джамаат Нусрат Аль-Іслам валь Муслімін», «Техрік-і-Талібан Пакистан» та «аль-Шабааб». Угрупування тепер діють у 30 країнах.
На Заході кількість нападів зросла вперше з 2017 року: минулого року було 52 атаки порівняно з 32 у 2023-му. Але кількість смертей (15) була найнижчою за три роки.
Більшість терактів були здійснені невстановленими групами, але аналіз цілей свідчить про те, що близько третини всіх атак на Заході у 2024 році були мотивовані антисемітськими чи антиізраїльськими настроями.
Найбільш смертоносним регіоном восьмий рік поспіль була Африка на південь від Сахари. «Сахель є найбільш постраждалим регіоном у світі, на нього припадає понад половина всіх смертей від тероризму у 2024 році та 19% нападів у світі. П'ять із десяти країн, які найбільше постраждали від тероризму, знаходяться у регіоні Сахеля», – йдеться у звіті.
Сахель простягається від західного узбережжя Африки Схід через континент. Визначення регіону GTI включає частини 10 країн: Буркіна-Фасо, Малі, Нігер, Камерун, Гвінея, Гамбія, Сенегал, Нігерія, Чад та Мавританія.
Буркіна-Фасо залишається країною, яка найбільше постраждала від тероризму в 2024 році, незважаючи на те, що кількість нападів і смертей скоротилася на 57% і 21% відповідно. П'ята частина всіх смертей від тероризму у світі припадає на Буркіна-Фасо, за якою слідують Пакистан і Сирія.
У Нігері та Пакистані спостерігалося найбільше зростання числа смертей від тероризму – на 94% та 45% відповідно.
Нагадаємо, з інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися про найкривавіші теракти, скоєні угрупуванням ІДІЛ.
Також ми писали про найкривавіші теракти XXI століття.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»