Україна готова сісти за стіл переговорів та підписати угоду про корисні копалини – президент США

Читать на русском
Трамп заявив у Конгресі, що отримав важливий лист від Зеленського про бажання України повернутись за стіл переговорів.
Офіс президента

Президент США Дональд Трамп заявив, що отримав важливий лист від президента України Володимира Зеленського про бажання України повернутись за стіл перемовин і, зокрема, підписання угоди про корисні копалини. За його словами, він цінує пропозиції українського лідера щодо перших кроків для закінчення війни.

Про це він заявив під час виступу з першою промовою перед Конгресом з моменту своєї інавгурації, яку транслює «Голос Америки».

Рамкова угода із США про копалини: що передбачає проєктНа інфографіці – ключові пункти проєкту рамкової угоди між Україною та США щодо корисних копалин.

Трамп заявив, що сотні мільярдів доларів було виділено для безпеки України «без будь-яких застав».

«Хочете продовжувати ще 5 років? Дві тисячі людей молодих росіян та українців гинуть щодня. Вони не американці, але я хочу, щоби це зупинилося», – сказав Трамп.

Також він розкритикував Європу за те, що вона «витрачає менше, ніж США та продовжує закуповувати російські нафту та газ».

Згідно зі словами американського лідера, він отримав листа від Зеленського зі згодою сісти за стіл переговорів і про готовність підписати угоду щодо рідкоземельних металів. Як заявив голова Білого дому, в листі було зазначено, що ніхто не хоче миру більше, ніж українці.

Водночас, Трамп повідомив, що під час переговорів із росіянами отримав «сильні сигнали» про готовність до завершення війни.

«Я ціную цей лист. Одночасно у нас були обговорення з Росією і ми отримали потужний сигнал, що вони готові до миру. Чи не було б це чудово? Час припинити це шаленство, ці вбивства, цю безглузду війну, якщо ви хочете припинити війни, треба говорити з обома країнами, з обома сторонами», – додав Трамп.

Як відомо, радник Трампа заявив, що США готові відновити перемовини із Зеленським щодо угоди про надра, але є умова.

Нагадаємо, напередодні президент Зеленський запропонував перші етапи для закінчення війни. Йдеться про звільнення полонених, а також про негайне перемир'я в небі та в морі.

При цьому, він наголосив, що росія не змінила своїх позицій і вимог щодо завершення війни.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: