Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену з колишнім заступником директора комунального підприємства «Київська спадщина» Дмитром Ковальчуком у межах справи депутата Київської міської ради Владислава Трубіцина.
Таке рішення 19 березня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
«Затвердити угоду про визнання винуватості від 14.03.2025, укладену між прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та обвинуваченим (Ковальчуком – ред.). (Ковальчука – ред.) визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК», – йдеться в рішенні.
Суд призначив Ковальчуку покарання у вигляді 6 років позбавлення волі із забороною обіймати посади у державних органах та/або органах місцевого самоврядування строком на 3 роки. Також судді конфіскували дві земельні ділянки Ковальчука в Бориспільському районі Київської області.
Одночасно обвинуваченого звільнили від ув'язнення на випробувальний строк в 1 рік. Також на нього поклали такі обов'язки: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації за місцем проживання, повідомляти уповноважений орган з питань пробації за місцем проживання про зміну місця проживання, роботи або навчання.
За умовами угоди обвинувачений також зобов'язався протягом 1 року перерахувати на потреби Збройних сил України 1,3 млн грн. На виконання цієї умови суд перерахував 893 160 грн застави Ковальчука на потреби армії.
Нагадаємо, депутата Київради Владислава Трубіцина обвинувачують у організації корупційної схеми. За версією слідства, Трубіцин у змові з наближеними особами та посадовими особами комунальних підприємств організували схему, в рамках якої отримували від підприємців неправомірну вигоду за розміщення МАФів.
Раніше повідомлялося, що САП просить оголосити Трубіцина у розшук, а його заставу – стягнути до бюджету. ВАКС на підставі цього клопотання оголосив депутата в розшук.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»