Зеленський пояснив, чому Україна проти присутності ОБСЄ замість військового контингенту

Читать на русском
Україна не розглядає миротворців ООН або ОБСЄ у якості гарантій безпеки, оскільки росія їх не боїться.
president.gov.ua

Україна не хоче просто присутності ОБСЄ, оскільки це не гарантія безпеки, вони не мають відповідного мандату, і росіяни їх не бояться. Те саме стосується і військ ООН.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час пресконференції у Парижі після зустрічі лідерів з питань підтримки України та безпеки у Європі.

Макрон після саміту в Парижі: в Україні діятимуть морські, повітряні та наземні сили стримуванняПрезидент Франції Еммануель Макрон за підсумками саміту коаліції охочих у Парижі зробив низку заяв.

«Ми не говоримо про війська ООН, ми не говоримо про ОБСЄ. Це не гарантії безпеки. Вони мають свій функціонал, але не мають відповідного мандата, як у військового контингенту, і росіяни їх не бояться. ОБСЄ було представлено в Україні з початку першої окупації», – пояснив він.

Президент нагадав, що після 2014 року представники ОБСЄ були в Україні, на сході, але їхня ефективність була низькою.

«У них не було мандата, вони навіть не могли допомогти нам із нашими хлопцями та дівчатами, які були за ґратами на тимчасово окупованій території», – сказав Зеленський.

Президент додав, що Україна говорить про гарантії безпеки, а не про заморожений конфлікт, де на лінії фронту з'являються деякі люди, які забезпечують якийсь моніторинг.

«Це зовсім не про те, це про професійних людей, які гарантують безпеку Україні», м сказав Зеленський.

Також він додав, що Україна хотіла б діяти разом з США, щоб ці гарантії безпеки забезпечувала і Європа, і Америка.

Нагадаємо, Зеленський раніше заявляв, що не розглядає ООН як альтернативу міжнародному військовому контингенту. Сьогодні президент Франції Еммануель Макрон заявив, що в Україні окремо від миротворців діятимуть сили стримування з кількох країн.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: