Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, на яку пішов колишній голова Цебриківської селищної ради Одеської області Володимир Барнасевич у межах справи про зловживання депутата Одеської обласної ради Миколи Дерев'янка.
Таке рішення 21 березня ухвалив ВААКС, повідомляє «Слово і діло».
«Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 24.02.2025 між начальником другого відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та обвинуваченим (Барнасевичем – ред.) за участю захисника. (Барнасевича – ред.) визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України», – йдеться в рішенні.
Суд призначив Барнасевичу покарання у вигляді 5 років позбавлення волі із забороною протягом 3 років обіймати посади, пов'язані з організаційно-розпорядчими або адміністративно-господарськими функціями, та 17 000 грн штрафу.
Одночасно його звільнили від ув'язнення на випробувальний строк у 2,5 роки. Також на Барнасевича поклали такі обов'язки: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання. З обвинуваченого стягнули 54 813 грн процесуальних витрат.
Нагадаємо, за даними слідства, у 2018 році депутат Одеської обласної ради організував укладання Цебриківським селищним головою договорів на облаштування вуличного освітлення з підконтрольним йому товариством в обхід тендерних процедур.
Учасники змови штучно розділили предмет закупівлі на частини (окремі вулиці населеного пункту), кожна з яких за вартістю робіт не перевищувала 1,5 млн грн, що дозволило замовнику укласти договори без застосування електронної системи закупівель. Це дозволило підряднику завищити вартість продукції у понад 6 разів.
Надалі депутат облради організовував підроблення актів приймання виконаних будівельних робіт, в які внесли неправдиві дані щодо понесених витрат. Це і стало підставою для перерахування підряднику завищеного платежу. Як наслідок, на рахунок його підприємства було безпідставно перераховано 6 млн грн.
Згодом було викрито ще один епізод – на суму 10,4 млн грн. Загалом, внаслідок таких дій у 2018-2020 роках державі завдано збитків на 16,4 млн грн.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»