Вища рада правосуддя звільнила Віктора Глиняного з посади судді Київського апеляційного суду у зв'язку із вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку.
Таке рішення 10 квітня підтримали всі 13 присутніх членів ВРП, повідомляє «Слово і діло».
Як відомо, раніше Дисциплінарна палата ВРП притягнула суддю Глиняного до дисциплінарної відповідальності у вигляді подання про звільнення судді з посади. Суддя вчинив істотний дисциплінарний проступок.
«Вища рада правосуддя вирішила: звільнити Глиняного Віктора Петровича з посади судді Київського апеляційного суду на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України», – оголосив рішення голова органу Григорій Усик.
Нагадаємо, САП скерувала до суду справу чотирьох суддів КАС. За версією обвинувачення, суддя В'ячеслав Дзюбін отримав 35 тисяч доларів неправомірної вигоди за зняття арешт з двох літаків у справі колишнього керівника «Мотор-Січі» В'ячеслава Богуслаєва. 10 тис. дол. з цієї суми Дзюбін залишив собі, а решту 25 тис. дол. для трьох інших суддів Київського апеляційного суду – Юрія Сливи, Ігоря Паленика і Віктора Глиняного.
Зокрема, Паленик отримав від Дзюбіна 25 тис. дол. у коробці з-під віскі. Надалі 8300 дол. він запакував у пачку з-під кави і передав їх судді Сливі. Суддя Глиняний отримав 8300 дол. у рекламній брошурі інтернет-провайдера. Під час обшуків у Дзюбіна відшукали 10 тис. дол., переданих як неправомірну вигоду, у Паленика знайшли усі 25 тис. дол. неправомірної вигоди, оскільки, на думку слідства, той поміняв купюри перед їхньою передачею суддям Сливі та Глиняному. В Сливи та Глиняного знайшли по 8300 доларів.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»