Трамп заявив, що Україні буде «дуже важко» повернути Крим

Читать на русском
Президент США Дональд Трамп заявив, що повернення Криму під контроль України є малоймовірним, і фактично звинуватив українську сторону у передачі півострова рф без спротиву.
Фото: Anna Moneymaker / Getty Images

Президент США Дональд Трамп вважає, що Україні буде дуже складно повернути Крим, який знаходиться під російською окупацією вже 11 років.

Про це Трамп заявив під час спілкування з журналістами.

Трамп заявив, що для нього важливим є припинення війни в Україні, а не умови угодиПрезидент США Дональд Трамп заявив, що для нього не мають значення умови потенційної мирної угоди між Україною та росією – головне, щоб вона поклала край війні.

За його словами, український півострів «віддали» росії одинадцять років тому за часів президентства Барака Обами і повернути його під український контроль буде складно.

«Це українці прийняли таке рішення. Не було ніяких боїв. Не було нічого. Вони просто передали його. Тепер вони кажуть: «А чи можете ви його повернути?». Я думаю, що це буде дуже важко зробити», – сказав глава Білого дому.

На запитання журналіста чи погоджується Трамп з тим, що Україна повинна віддати рф частину територій, президент США відповів неоднозначно.

«Це залежить від того, яку територію. Вони воювали, вони втратили багато територій. І ми зробимо все можливе, працюючи з Україною. Ми зробимо все, що в наших силах. Але вони справді втратили багато території», - зазначив Трамп.

Нагадаємо, напередоднi президент Володимир Зеленський виключив можливість визнання російської окупації Криму, оскільки це суперечить Конституції. Він також наголосив, що розмови про статус Криму чи інших тимчасово окупованих територій лише затягують війну.

Президент США Дональд Трамп розкритикував Зеленського за такi заяви. Він також заявив, що Україна нібито опиниться у поганій ситуації, якщо не погодиться на поточні умови.

У вiдповiдь глава української держави оприлюднив заяву колишнього держсекретаря США Майка Помпео від 2018 року щодо Криму, в якій наголошується, що «США підтверджують свою політику невизнання претензій Кремля на суверенітет над територією, захопленою силою».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: