Українська кібербезпека ослабла через скорочення допомоги вiд адміністрації Дональда Трампа, що викликає серйозні занепокоєння щодо ослаблення оборони від атак російських хакерів.
Про це повідомляє Bloomberg.

Зменшення фінансування та призупинення програм допомоги, що почалися одразу після інавгурації Дональда Трампа, мають особливий вплив на Україну, де критична підтримка з боку США була скорочена. Це включає як військові поставки, так і обмежене обмін розвідданими.
Зокрема, через ці зміни були скасовані або призупинені контракти з технічними експертами, які працювали в Україні над забезпеченням кібербезпеки. Зокрема, йдеться про підтримку урядових установ, енергетичних компаній та національних банків, а також про надання спеціалізованого обладнання та програмного забезпечення. Це скорочення допомоги поставило Україну в уразливу позицію, і експерти зазначають, що це зробить країну «легкою мішенню» для російських хакерів.
Україна отримала від США понад 200 мільйонів доларів на боротьбу з кіберзагрозами, зокрема від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та кіберкомандування США. Завдяки цій допомозі країна змогла успішно відбивати спроби російських хакерів вивести з ладу енергетичні об'єкти та урядові системи. Однак призупинення цих проєктів означає, що Україна стане значно вразливішою до нових кібернападів.
Кіберексперти в Україні, такі як Єгор Аушев, зазначають, що раптове припинення американської допомоги створює серйозні труднощі для захисту цифрових інфраструктур. Відзначається, що частина проєктів, які були розпочаті за фінансування США, зокрема у сфері захисту виборчих систем та дипломатичних комунікацій, залишилася незавершеною.
З іншого боку, деякі європейські країни, зокрема Канада, Велика Британія та Японія, вже збільшили фінансування для підтримки української кібероборони, щоб компенсувати відсутність американських ресурсів. Крім того, приватний сектор також продовжує надавати допомогу Україні, що робить його підтримку ще важливішою у світлі поточних викликів.
Нагадаємо, онлайн-системи Укрзалізниці зазнали масштабної таргетованої кібератаки 23 березня. Раніше глава компанії Перцовський запевнив, що витоку персональних даних внаслідок атаки не було.
А 17 квiтня президент України Володимир Зеленський підписав закон про захист державних інформаційних ресурсів.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»