Різного роду заборони для журналістів були ще за часів Януковича, тому це не перша така ініціатива.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів медіаконсультант Олександр Піддубний, оцінюючи пропозицію ВР заборонити журналістам доступ до кулуарів Ради.
«Прихильники таких методів та вирішення ситуації з журналістами посилаються на якісь парламентські традиції в інших країнах, але слід враховувати, що в Україні вже давно склалася своя парламентська традиція взаємодії журналістів із народними депутатами, й ламати цю традицію не варто. Тим більше важко сказати, що журналісти якимось чином заважають політикам», – зазначив Піддубний.
Наразі заборону прив’язують до випадку з журналісткою, яка показала непристойний жест у Раді, але питання має бути не до журналістів, а до тих, хто видає акредитацію, уточнив він.
«Зараз будь-який депутат може зробити акредитацію журналіста своєму помічнику, який працює на незрозумілих засадах, може просто спокійно зайти до Ради, в кулуари, не виконувати своїх журналістських функцій і показувати якісь непристойні жести», – додав експерт.
Окрім того, на його думку, є проблеми з апаратом ВР, який депрофесіоналізований порівняно з тим, що було раніше.
«Адже саме через це виникають претензії до журналістів. Проблеми створюють одні, а відповідальними хочуть призначити інших», – підкреслив фахівець.
За його словами, питання в тому, що є реєстр зареєстрованих ЗМІ в Мін'юсті, де можна оновити реєстр та акредитувати журналістів, які мають посвідчення та акредитаційні листи.
«Проблем у цьому немає жодних. Зараз те, що відбувається, є наслідком того, що політики самі довели ситуацію до абсурду, а винними роблять усіх журналістів. Це нонсенс. Ситуацію вирішити просто – потрібно голові ВР Парубію дати відповідні розпорядження керівнику апарату ВР для того, щоб унормувати це питання. Не буде жодного скандалу – ані з журналістами, ані з ідеєю виселити на задвірки журналістів», – резюмував Олександр Піддубний.
Раніше в Раді виступили з ініціативою досудового блокування сайтів. Як з’ясувалося, український законопроект написаний під копірку з Росією.
Також «Слово і Діло» писало, до чого може призвести дозвіл депутатів на блокування сайтів без рішення суду.
Детальніше про те, як президент порушує Конституцію, – за посиланням.