Новий прем'єр-міністр може бути призначений не раніше ніж за місяць-півтора після завершення парламентських виборів.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» заявив директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики, політолог Руслан Бортник.
«Якщо Гройсман іде у відставку, то він і Кабмін залишаються в статусі в. о. Раніше, до зміни Конституції, президент міг призначити іншого виконувача обов'язків. Зараз у президента таких повноважень немає», – зазначив Бортник.
Він не виключив, що голосів за відставку Гройсмана можуть і не знайти. В принципі, ця відставка нічого не змінить. Гройсман із Кабміном як працювали, так і працюватимуть далі.
«Зате заява про відставку знімає з них частину політичної відповідальності. Але за фактом це нічого не змінює, Гройсман залишиться на своїй посаді до нового прем'єра», – підкреслив політолог.
На його думку, нового прем'єра навряд чи варто очікувати раніше ніж за місяць-півтора після виборів.
Незважаючи на те, що ЗМІ пишуть про кандидатуру Тимошенко на посаду прем'єра, для цього точно потрібна нова коаліція, додав він.
«Потрібно хоча б ситуативно 226 голосів під Тимошенко. З цим будуть великі проблеми. Зараз під Тимошенко точно немає такої кількості голосів», – констатував Бортник.
Політичний аналітик Валентин Краснопьоров припустив, що Володимир Зеленський домовлятиметься з Юлією Тимошенко й формуватиме більшість.
«Ставка на групу «Приват». Група «Приват» завжди взаємодіяла з Тимошенко. У 2005-2006 роках Богдан представляв сторону уряду Юлії Тимошенко. Йдеться про судовий спір щодо перегляду підсумків приватизації Нікопольського заводу феросплавів. НЗФ контролює група «Приват». Тому вони всі співпрацюють, причому давно», – пояснив Краснопьоров.
Про те, як Володимир Гройсман виконує свої обіцянки, ми писали в матеріалі «Життєвий принцип Гройсмана – виконання обіцянок: перевіряємо, чи так це».
Топ обіцянок прем'єр-міністра – на інфографіці.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA