Потрібно визнати, що нейтральна позиція Франції та Німеччини, політики яких дуже сильно залежать від свого бізнесу, не дає розвиватися Нормандському формату. Вона зупинила цей процес, руху немає взагалі.
Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив голова Ради Всеукраїнського об'єднання «Союз учасників миротворчих операцій» Сергій Грабський.
«Хто є нашим надійним союзником, який крім моральної підтримки, надає серйозну фінансову та гуманітарну? В першу чергу, США. Також Велика Британія неодноразово підтримувала Україну. Саме США та Британія надають нам допомогу і радниками, і озброєнням, і підготовкою наших фахівців», – зазначив Грабський.
З цієї точки зору, було б важливо для України, щоб США та Британія стали повноправними членами Нормандського процесу. Приєднання США та Британії значно посилило б позиції України, ми могли б впливати на іншу сторону з більш жорстких позицій, додав він.
«США вже стільки вклали в нас грошей, вони надають таку колосальну допомогу й озброєння, що говорить про розуміння з їхнього боку підтримки України. США бачать, наскільки ЄС є мозаїчною організацією, яка на догоду особистим інтересам може поступитися загальними принципами демократії», – підкреслив експерт.
За його словами, варто врахувати динаміку виділення коштів для потреб України в американському бюджеті.
«Якби їм це було не потрібно, якби не було інтересу підтримувати Україну, то вони б просто не виділяли гроші для нас. Є багато інших конфліктів і, варто визнати, більш гарячих точок, які потребують фінансування. Є Сирія, Мексиканська криза, проблема біженців, Венесуела, яка набагато ближче до США, ніж Україна», – констатував Сергій Грабський.
Політолог Володимир Золотарьов зазначив, що таке розширення посилило б Україну, але навряд чи США настільки втягуватимуться в процес.
«З точки зору саме глобального лідерства, хіба що США не можуть дозволити, щоб РФ ось так запросто проковтнула Україну. ЄС на таке лідерство не претендує, там торгові інтереси, локальні», – пояснив він.
Америка, звичайно, веде свою стратегію інакше з інших міркувань. І ці міркування полягають у тому, що все-таки світовий порядок має бути, його потрібно підтримувати, і якщо РФ його порушила анексією та окупацією територій України, то має бути покарана. США в цьому зацікавлені, інакше їх авторитет як світового лідера буде підірваний, уточнив політолог.
Тому Україна може розраховувати на США, а в умовній Європі в нас союзник один – Велика Британія, додав він.
«Франція, Німеччина та інші країни – не ті, хто може нам чимось допомогти, тим більше змусити РФ закінчити війну», – резюмував Володимир Золотарьов.
Як повідомлялося, зустріч «нормандської четвірки» має відбутися в липні цього року.
Нагадаємо, будучи кандидатом у президенти України, Володимир Зеленський пообіцяв, що вестиме інформаційну війну для припинення бойових дій на Донбасі.
Також Зеленський обіцяє зробити все, щоб завершити війну.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA