Відмовитися від курсу в НАТО і ЄС просто так не вийде, враховуючи, що велика частина населення підтримує ідею євроінтеграції.
Таку точку зору в коментарі «Слову і Ділу» висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента», політолог Олександр Леонов.
«Складається враження, що всередині нової влади — в ОПУ, парламенті, партії відбувається хаос. Чи перейде він у стадію розпаду? Однозначно сказати складно», — підкреслив Леонов.
Експерт звернув увагу, що останнім часом голова МЗС України протягом дня тричі змінив позицію щодо «формули Штайнмаєра». Заява Верещук про те, щоб відмовитися від НАТО, — з цієї ж серії, додав він.
На його погляд, таким чином в команді президента тестують громадськість. Те, що це зондування населення, підтверджує і відмова Зеленського від поїздки на саміт НАТО в Лондоні, додав Леонов.
Він уточнив, що п'ятий президент виділяв саміт НАТО в Лондоні як майданчик, на якому можна порушувати питання про отримання плану дій щодо членства в НАТО, інакше питання піде далеко за горизонт.
Політолог нагадав, що курс України на ЄС і НАТО закріплений в Конституції України і просто так від нього відмовитися не вийде.
«По-перше, це пряме порушення КУ. По-друге, там прямо закріплені інституції, які відповідають за це. У зв'язку з цим ситуація досить дивна, оскільки Верещук представляє Кабмін у ВР», — прокоментував Леонов.
На думку політолога, після заяви Верещук повинна бути реакція віцепрем'єра з євроінтеграції, глави МЗС, міністра оборони і прем'єра, які повинні чітко розставити крапки над «і».
«Подібні заяви та те, коли вони з'являються, враховуючи візит Зеленського на Генасамблею ООН, шкодять Україні», — акцентував експерт.
Політолог зазначив, що партія СН різоманітна. Наприклад, є крило, яке стратегічно вибирає відновлення зв'язків з РФ, інше крило налаштоване до Росії радикально.
«Так само щодо питання НАТО. Однак все буде вирішувати президент, який повинен зробити офіційну заяву, адже очевидно, що Україна втрачає певні можливості», — резюмував Олександр Леонов.
Нагадаємо, нардеп від «Слуги народу», представник Кабміну в ВР Ірина Верещук заявила про те, що Україна повинна переглянути підхід до відносин з НАТО і відмовитися від ідеї вступити в альянс, оскільки «нас там не чекають».
Як відомо, 7 лютого 2019 року Верховна рада закріпила в Конституції курс України на ЄС і НАТО. Як голосували нардепи — на інфографіці.
Також аналітики порталу з'ясували, як змінювалося українське законодавство про співпрацю з НАТО.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA