Закон про столицю потрібен владі як форма легітимізації проведення дострокових виборів в містах-мільйонниках.
Таку точку зору в коментарі «Слово і Діло» висловив політичний аналітик Дмитро Купира.
За його словами, закон про столицю не передбачає реального ефективного місцевого самоврядування. Документ точно не про інтереси киян, місцеве самоврядування, а про політичну боротьбу.
Експерт наголосив, що не варто сподіватися на те, що поділ посад мера і голови КМДА поліпшить управлінську ситуацію.
«Згідно з чинним законодавством ключові повноваження мера – проведення засідань місцевої ради. Всі інші повноваження – в руках голови КМДА. Зміни щодо поділу посад носять косметичний характер, які потрібні для легітимізації проведення виборів в Києві», – пояснив аналітик.
На його погляд, якщо говорити про самоврядування в Києві, то потрібна така система, яка дасть можливість проводити не просто районні вибори, а в майбутньому дозволить створити мікрорайонні ради.
Експерт вказав, що районні ради – це просто технічні утворення.
«Люди в Києві живуть на Лук'янівці, Воскресенці. Суть у тому, що це мікрорайони, яких ми ніколи і ніде не побачимо в документах місцевої ради та адміністрації. Створення такої системи мало б сенс для самоврядування», – констатував Купира.
Політолог Андрій Дуда передбачає, що кияни будуть незадоволені рішенням розділити посади мера і голови КМДА. Він уточнив, що практика поділу посад мера і голови Київської міськадміністрації, яка була при «регіоналах», це підтверджує.
«Вочевидь, буде два бюджети на одній території. Київська влада повинна мати свій бюджет, а КМДА – свій», – констатував Дуда.
Також, за словами політолога, величезний ризик постійних компетенційних суперечок між мером і головою КМДА.
На його погляд, це може стати величезною проблемою для киян, оскільки фактично Київ позбавляють місцевого самоврядування.
«Вже зрозуміло, що КМДА буде домінантою в реалізації виконавчих функцій в столиці. Отже, правила місцевого самоврядування кияни мають, але фігура з реальними повноваженнями – голова КМДА», – пояснив Дуда.
На його думку, така ситуація повністю суперечить київській традиції місцевого самоврядування.
Нагадаємо, комітет Верховної ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку пропонує парламенту ухвалити за основу законопроект про внесення змін до закону «Про столицю України – місто-герой Київ» (№2143-3).
Наскільки Кличко виправдовує наші очікування в контексті виконання своїх обіцянок – тут.
Які зміни пропонує Зеленський до Конституції, і коли Рада може ухвалити – за посиланням.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA