Голова Верховної ради Дмитро Разумков заявив, що необхідно змінювати мовне законодавство. На думку політолога Олексія Якубіна, ініціатива пов’язана з наближенням передвиборчого періоду, попри те, що закон містить низку дискримінаційних норм. Про це експерт заявив у коментарі «Слово і діло».
«Якщо ми згадаємо, як ухвалювали цей закон, то це було під час передвиборчої компанії Петра Порошенка та його гасел «армія, віра, мова». Грубо кажучи, закон ухвалювали під виборчу компанію. Там є достатньо багато речей, які суперечать чинному законодавству та Конституції України. Усе-таки в нас йдеться про те, що українська мова є державною, але водночас держава сприяє й розвитку інших мов», – прокоментував Якубін.
Він додав, що закон містить низку дискримінаційних квот.
На думку Якубіна, ключовим є те, чи готовий парламент його підтримати.
«Наприклад, опозиція. Юрій Бойко сказав, що підтримає. Але питання в тому, як знайти голоси серед представників партії «Слуга народу». Плюс, я не виключаю, що серед «слуг» можна буде знайти голоси з електоральної точки зору, бо значна частина їх із Півдня та Сходу», – сказав Якубін.
Політолог додав, що загалом ініціатива внести зміни до виборчого законодавства знову пов’язана з передвиборчим періодом.
«Передвиборчий період виконує роль прискорювача розгляду цієї ініціативи. Попри те, що Зеленський залишається популярним політиком, факт виборів прискорює ці дії», – підсумував Олексій Якубін.
Нагадаємо, спікер Верховної ради Дмитро Разумков вважає, що закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» потребує змін.
У парламенті вже зареєстровані законопроекти про зміни.
Раніше Кабмін звільнив мовного омбудсмена.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps