На тлі протестів у Киргизії і скасування результатів парламентських виборів спікер Жогорку Кенеша (киргизький парламент) Дастан Джумабеков подав у відставку. Його заяву мають затвердити депутати. У країні призначені нові парламентські вибори. У коментарі для «Слово і діло» політолог Олександр Леонов зазначив, що Росія не зможе використати ці демонстрації у своїх інтересах через сильний влив Китаю у регіоні.
«Революція у Киргизстані спрямована проти проросійської влади, яка, начебто, перемогла на виборах. Народ виступив проти фальсифікацій і звільнив президента, котрий на Росію якраз не орієнтувався. Це ознака того, що вплив Росії у регіонах послаблюється», - сказав Леонов.
Експерт додав, що причинами демонстрацій стали внутрішні політичні конфлікти у Киргизстані.
«Зараз важко прогнозувати, як це вплине на інші країни у регіоні, тому що у кожній є свої особливості. У Киргизстані триває транзит влади, в Узбекистані це вже відбулося. Ситуація може стати доволі небезпечною з часом, але поки це виглядає так, що на сусідніх країнах це не позначається. Але Росія свій вплив втрачає», - пояснив експерт.
На думку Леонова, Китай може скористатися протестами у своїх політичних інтересах.
«Очевидно, що позиції Китаю у регіоні є дуже сильними, і він буде потроху використовувати цю ситуацію. Але Китай такого не любить, вони надають перевагу спілкуванню з елітами. Хоча Китай може стати й опорою для нової влади», - сказав Леонов.
Нагадаємо, 5 жовтня місцеві партії Бішкеку проводили мітинги незгоди з результатами парламентських виборів. На акції протесту вийшли кілька тисяч людей, демонстранти намагалися штурмувати парламент і палац президента.
Також стало відомо, що в Киргизстані протягом двох тижнів призначать повторні парламентські вибори.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps