Вищий антикорупційний суд повернув клопотання про продовження строку розслідування справи про плівки Окружного адміністративного суду міста Києва через його невідповідність вимогам Кримінального процесуального кодексу.
Про це йдеться у заяві пресслужби суду.
«Слідчий суддя ВАКС установив, що подане клопотання не відповідає вимогам пункту 3 абзацу 2 частини 2 статті 295-1 КПК України, оскільки у клопотанні взагалі не зазначено суті повідомленої підозри кожній конкретній особі», – інформують у ВАКС.
Як стверджують у суді, вказані недоліки клопотання унеможливлюють встановлення тих обставин, які саме підлягають перевірці під час досудового розслідування. Там також додали, що у клопотанні залишилися дані про підозри, які були скасовані в судовому порядку.
До цього Вовк вчергове не з'явився до ВАКС для обрання запобіжного заходу. Після чого детективи НАБУ вручили повістку голові ОАСК до ВАКС на 5 січня після відвідин ним свята, організованого колишнім народним депутатом Сергієм Ківаловим. Однак Вовк викинув документи з машини і поїхав.
5 січня голова Окружного адмінсуду Києва знову не з'явився на засідання, а тому прокурор САП просив слідчого суддю ВАКС надати дозвіл на примусовий привід Вовка. Втім суддя відмовив.
Раніше Національне антикорупційне бюро вдруге оголосило керівника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка в розшук, оскільки той не з'явився до ВАКС, а також ігнорує виклики НАБУ на допит. Водночас у пресслужбі ОАСК повідомили, що Вовк перебуває на лікарняному через коронавірус. Після чергової неявки до суду НАБУ відправила до Офісу генерального прокурора проєкт клопотань до Вищої ради правосуддя про надання дозволу на затримання і арешт Вовка, його заступника Євгена Аблова, Келеберди та Погрібніченка.
Як відомо, 22 жовтня Вовк та його адвокат не з'явилися на засідання до Вищого антикорупційного суду, на якому йому мали обрати запобіжний захід. 29 жовтня керівник ОАСК вдруге не з'явився до суду і ВАКС вчергове відклав засідання на 5 листопада.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру голові ОАСК Вовку, Аблову, керівнику ДСА Холоднюку та іншим. За версією слідства, Вовк організував і створив злочинну організацію. Як вважають детективи, ця злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також політичних еліт та бізнес-кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК нібито використовував схему з подання штучних, надуманих, адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи фізичних осіб до свого ж суду з подальшим «надшвидким» їхнім розглядом та з наперед визначеним результатом.
Крім того, зазначена організація намагалася захопити владу в Україні, отримавши контроль над Вищою радою правосуддя і Вищою кваліфікаційною комісією суддів. Для цього вони нібито ухвалювали рішення в інтересах деяких чиновників, а ті, своєю чергою, призначали до ВРП та ВККС підконтрольних ОАСК осіб.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps