У НАБУ відреагували на нове рішення у справі Бахматюка

Печерський районний суд міста Києва вдруге незаконно втрутився в розслідування Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за підозрою олігарха Олега Бахматюка в організації заволодіння 1,2 млрд грн рефінансування Національного банку України.

Так у пресслужбі НАБУ відреагували на нове рішення суду, яким зобов'язали вирішити питання підслідності у справі.

«Печерський райсуд міста Києва вдруге незаконно втрутився в розслідування НАБУ та САП щодо розкрадання 1,2 млрд грн кредиту НБУ, наданого ВіЕйБі Банку. Цього разу, крім «традиційного» питання підслідності, вирішити яке зобов'язали генерального прокурора, 21 січня суд в мотивувальній частині «вирішив», що підозри, повідомлені організаторам схеми ще в листопаді 2019 року, необґрунтовані», – повідомляє бюро.

В НАБУ додали, що також у рішенні Печерського суду нібито встановлений конфлікт інтересів в діях директора бюро Артема Ситника, проте визначати наявність цього конфлікту за повноваженням має Національне агентство з питань запобігання корупції, а не суд. Там додали, що злочини розслідують детективи, а не керівник НАБУ, який не має слідчої функції та не є керівником органу досудового розслідування за законом.

«Тому говорити про якийсь конфлікт інтересів взагалі не можна. Директор НАБУ не може входити до групи детективів, які розслідують злочин. Детективи у розслідуванні є незалежними, і це гарантується Законом «Про Національне антикорупційне бюро», – пояснили в відомстві.

У НАБУ нагадали, що справа Бахматюка підслідна їм та прокурорам САП, а це означає, що забирати і передавати її іншим органам досудового розслідування не можна. До того ж, Печерський суд, як вважають у бюро, не може ухвалювати рішення в цій справі, оскільки вона підсудна Вищому антикорупційному суду.

«Насторожує системність, із якою Печерський районний суд ухвалює незаконні рішення у справах НАБУ та САП, а згодом – фізично блокує апеляційне оскарження, не віддаючи матеріали до АП ВАКС. Тим самим судді допомагають особам, викритим на корупційних зловживаннях, уникнути відповідальності за шкоду, завдану інтересам держави», – наголосили у відомстві.

Нагадаємо, влітку 2020 року Печерський суд зобов'язав Венедіктову закрити справу Бахматюка. Пізніше вона це зробила. Однак, САП оскаржила рішення Печерського суду в АП ВАКС. Антикорупційний суд скаргу задовольнив і скасував ухвалу столичного райсуду. В результаті Венедіктова поновила справу Бахматюка.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО