В Україні з 1 березня запрацювала державна програма «Доступна іпотека 7%». Сьогодні відбулося підписання перших договорів між банками та позичальниками.
Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко у Facebook.
За його словами, протягом 2021 року скористатися програмою «Доступна іпотека 7%» зможуть щонайменше 5 тисяч українських сімей. При цьому в Мінфіні допускають, що кількість одержувачів може зрости.
Марченко також назвав переваги даної програми. Вони наступні:
«Доступна іпотека 7%» дає можливість іпотечного кредитування навіть сім‘ям з відносно невисоким рівнем доходів. Часткову компенсацію % ставки за кредитом погасить держава.
Предметом іпотеки можуть бути як квартири, так і індивідуальні житлові будинки на первинному та вторинному ринках, введені в експлуатацію з 2018 року. З розрахунку 50 м2 на одного громадянина або сім‘ю з двох осіб, та додатково 20 м2 – на кожного наступного члена сім‘ї.
Максимальна сума іпотеки становитиме 2 млн. грн. А вартість предмету іпотеки – не більше 2,5 млн. грн.
Позичальником може стати будь-який повнолітній громадянин держави, вік якого на дату погашення кредиту не повинен перевищувати 70 років.
Позику можна взяти на строк до 20 років з мінімальною першою сумою внеску 15% вартості предмету іпотеки.
Для отримання іпотеки позичальнику достатньо звернутися з пакетом документів у будь-який з банків, які підписали з Фондом розвитку підприємництва договір про участь в програмі.
Нагадаємо, раніше в Мінфіні назвали 7 банків, які беруть участь в програмі «Доступна іпотека 7%».
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps