Україна буде прийнята в НАТО тільки тоді, коли Альянс прийме політичне рішення про такий крок. До цього моменту Україні потрібно готуватися до вступу.
Про це заявила посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен в інтерв'ю «Дзеркалу тижня».
Вона підкреслила, що Україна вже отримала статут партнера НАТО з розширеними можливостями. Це дозволить їй більш ефективно готуватися до вступу в Альянс, коли з'явиться політичне вікно можливостей.
«Це, звичайно, не ПДЧ, проте Україна таким чином наблизиться до Альянсу. Я завжди згадую естонського vіністра оборони, який років п'ять тому сказав У Берліні: якби Естонія не була готова, коли їй запропонували стати членом НАТО, сьогодні їй вже не дозволили б вступити в Альянс», — заявила Фельдгузен.
14 червня президент США Джозеф Байден висловився з питання прийняття України до лав Північноатлантичного альянсу. Основна думка - він не виключає членства України в НАТО, але це справа дуже віддаленої перспективи.
Раніше того ж дня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний Альянс підтримує Україну. За його словами, НАТО надасть Україні допомогу зі вступом до Альянсу.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ще у 2008 році Захід обіцяв Україні членство в Альянсі, але досі пальцем не поворухнув, щоб виконати обіцянку. Міністр висловив надію на те, що хоча б у 2022 році НАТО нарешті надасть Україні План дій щодо членства (ПДЧ).
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps