Попри те, що таліби захопили владу в Афганістані, це не означає закінчення війни. Деякі регіони Афганістану, швидше за все, чинитимуть талібам опір.
Про це заявив військовий експерт Ігор Левченко в ефірі телеканалу «Україна 24».
«На регіональному рівні можливе протистояння, тим більше що, попри те, що «Талібан» отримав контроль над північними провінціями, там залишаються традиційні польові командири, які в 90-х роках воювали з «Талібаном», і зараз вони заявляють про те, що будуть і далі продовжувати боротьбу», - сказав експерт.
Більш того, Левченко не виключає того, що і сам «Талібан» незабаром зазнає великі проблеми з контролем власної структури.
«Талібан» - це не чітка ієрархічна структура, в ній багато власних кланів, угруповань. Зараз експерти говорять про те, що керованість цієї структури в умовах, коли «Талібан» прийшов до влади, викликає певні сумніви» - резюмував він.
Нагадаємо, 15 серпня марш талібів по Афганістану завершився тим, що бойовики взяли під контроль столицю країни Кабул і захопили президентський палац. Президент Афганістану Ашраф Гані, як і більша частина керівництва держави, втік з країни. У планах талібів - відродити ісламський емірат Афганістану, проте з амністією і значними послабленнями в нормах шаріату.
Тим часом в Афганістані почався збройний опір радикальним ісламістам «Талібану». Осередком опору стала єдина не контрольована талібами провінція країни - Панджшер. Сюди стягуються підрозділи афганської армії, які відмовилися здаватися талібам, чиновники та незадоволені талібами афганці.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps