Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру у розтраті та легалізації коштів колишньому директору державного підприємства «Спецтехноекспорт» Ігорю Гладушу та ще трьом особам.
Про це журналісту «Слово і діло» повідомили співрозмовники в антикорупційних органах.
За словами співрозмовників, Гладушу та ще трьом особам інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 191, ч. 1 ст. 366 і ч. 3 ст. 209 ККУ. За версією слідства, екскерівник «Спецтехноекспорту» у змові з трьома особами розтратив і легалізував кошти за двома агентськими угодами на двох оборонних контрактах. У 2014 році науково-виробничий комплекс «Іскра» уклав договір комісії з «Спецтехноекспортом», яким своєю чергою укладено зовнішньоекономічний контракт з ізраїльською компанією Galint LTD щодо реалізації продукції виробленої вітчизняним виробником.
Водночас, КП «НВК «Іскра» віднесено до витрат на збут продукції вартість агентських послуг, що надані та використані за межами митної території України кіпрською фірмою FG Techcapital LTD на загальну суму 34,6 млн грн.
Нагадаємо, 24 січня 2020 року САП скерувала іншу справу «Спецтехноекспорту» до суду. У тій справі НАБУ підозрює звільненого директора «Спецтехноекспорту» Владислава Бельбаса, його попередника Павла Барбула, ексзаступника директора СТЕ Володимира Муцинова, колишнього заступника начальника департаменту СТЕ Дениса Панасенка та ексначальника відділу СТЕ Тимофія Романюка. Обвинувальний акт призначили до розгляду по суті.
Детективи встановили, що в 2009 році за ініціативою керівництва «Спецтехноекспорту» держпідприємство уклало з іноземною компанією Global Marketing SPLTD угоду про супровід одного з зовнішньоекономічних контрактів. За цим контрактом «Спецтехноекспорт» повинен був поставити військову продукцію, вироблену держпідприємством «Завод 410 ЦА» для Міністерства оборони Індії (Штабу Військово-повітряних сил). Посередництво нерезидента повинно було забезпечити укладення та подальше виконання зовнішньо-економічного контракту, за що «Спецтехноекспорт» заплатило 2,22 млн дол. Проте детективи НАБУ встановили, що Global Marketing SPLTD заявлені послуги не надавав, хоча між «Спецтехноекспортом» та іноземною фірмою було підписано акти про виконання робіт. На основі зазначених актів «Спецтехноекспорт» перерахував 2,2 млн дол. на рахунок Global Marketing SPLTD в банку Noor Islamic Bank в ОАЕ. Отже, держпідприємству завдали збитків на вказану суму.