Вищий антикорупційний суд виділив матеріали стосовно колишнього голови Державної прикордонної служби Петра Цигикала в окреме провадження, оскільки він проходить службу в Збройних сил України. Стосовно нього призупинили слухання справи.
Таке рішення 20 вересня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Сторона захисту попросила суд виділити матеріали стосовно Цигикала в окреме провадження і зупинити слухання справи стосовно нього. Захист пояснив, що наразі обвинувачений обіймає посаду заступника начальника управління організації руху опору у складі Сил спеціальних операцій ЗСУ і тому не зможе брати участь в засіданнях.
Водночас прокурор САП заперечував проти задоволення клопотання. Він пояснив, що Цигикал був мобілізований ще під час досудового розслідування та перебував на тій же посаді, що й зараз. Це не заважало його прибуттю за відповідними викликами.
«Зупинити судове провадження щодо (Петра Цигикала – ред.), обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК, ч. 4 ст. 368 КК, до його звільнення з військової служби або до настання реальної можливості у обвинуваченого брати участь у судовому провадженні, задовольнивши відповідне клопотання захисника. Виділити в окреме провадження матеріали кримінального провадження щодо обвинуваченого (Цигикала)», – йдеться в рішенні.
Водночас суд продовжить слухати справу стосовно ексначальника першого окремого відділу капітального будівництва Держприкордонслужби Олександрі Бігуна і забудовника Олексія Романенка.
Нагадаємо, САП скерувала до суду справу ексголови Держприкордонслужби Цигикала, експосадовця ДПСУ та директора приватної компанії-забудовниці у зловживаннях на 10,68 млн грн. embed:publication:url:167965:[Слідство встановило]}, що приватна компанія мала збудувати та передати у першому півріччі 2019 року ДПСУ 66 квартир у центрі Львова для подальшого заселення прикордонників та їхніх родин. Натомість ДПСУ отримала 53 квартири у передмісті Львова, загальна вартість яких, за результатами експертизи, на 10,68 млн грн дешевша за нерухомість у Львові.
Попри укладені договори з ДПСУ, компанія-забудовниця продала квартири у Львові, які фактично мали відійти прикордонникам, стороннім покупцям. Тому запропонувала схему «заміни» голові ДПСУ, який пристав на пропозицію. Слідство має докази, що посадовці ДПСУ діяли у змові з директором приватної компанії, від початку усвідомлюючи її невигідний як для Держприкордонслужби, характер.