Влада Грузії спробує «примирити позиції» із західними партнерами щодо спірного законопроєкту про іноагентів. Не виключено, що до документа внесуть деякі зміни.
Про це заявив прем'єр-міністр країни Іраклій Кобахідзе, його слова наводить портал NewsGeorgia.
Він стверджує, що грузинська влада вбачає «позитивні зміни» у діалозі із західними партнерами за підсумками нещодавніх зустрічей.
Важливим «важелем» у цьому питанні може стати вето президентки Саломі Зурабішвілі. Однак після ветування законопроєкту вона має надати свій варіант документа.
«Тут уже в принципі наші партнери будуть змушені виступити з конкретними зауваженнями та відобразити їх у вето президента. Ви знаєте, що коли вето надходить до парламенту, це вето має бути сформульоване у вигляді конкретного законопроєкту. Тут обов'язок запропонувати щось конкретне», – сказав він.
Прем'єр підкреслив, що до цього моменту влада Грузії буде «абсолютно відкрита» і «готова до обговорення», але тільки в плані перегляду деяких деталей.
Нагадаємо, 1 травня парламент Грузії підтримав у другому читанні скандальний законопроєкт про «іноагенти». Документ передбачає створення реєстру «агентів іноземного впливу», якими стануть некомерційні організації та ЗМІ, понад 20% річного прибутку яких складає закордонне фінансування.
У зв'язку з розглядом законопроєкту у Тбілісі вже кілька тижнів продовжуються акції протесту. Одна з демонстрацій відбулася 1 травня, тоді внаслідок зіткнень із силовиками постраждали щонайменше восьмеро людей.
Раніше президентка Грузії прокоментувала розгін людей на мітингах та звернулася до МВС.