Всупереч рішенню Міжнародного суду ООН, ізраїльські офіційні особи запевнили, що діяльність ЦАХАЛу у місті Рафах не призвела і не призведе до знищення палестинського народу, а також відповідає нормам міжнародного права.
Про це пише The Jerusalem Post.
«Держава Ізраїль зобов'язується продовжувати боротьбу за повернення своїх заручників і заради безпеки своїх громадян будь-де, зокрема і в Рафаху», - прокоментував колишній міністр оборони Ізраїлю Бенні Ганц рішення Міжнародного суду.
Рада національної безпеки і Міністерство закордонних справ також підкреслили намір Ізраїлю продовжувати операцію, зазначивши, що військова кампанія спрямована проти ХАМАС, а не проти палестинського цивільного населення.
У заяві зазначається, що наказ Міжнародного суду ООН, в якому йдеться про те, що Ізраїль повинен «припинити свій військовий наступ і будь-які інші дії в Рафаху, які можуть створити для палестинців у Газі такі умови життя, які можуть призвести до її повного або часткового фізичного знищення».
В ізраїльській заяві говориться, що ЦАХАЛ «не здійснював і не буде здійснювати військову діяльність в районі Рафах, яка могла б знищити палестинський народ», і що він дотримується норм міжнародного права.
«Ізраїль продовжить свої зусилля, щоб дозволити гуманітарній допомозі потрапляти до Сектору Гази та діяти відповідно до закону, щоб максимально зменшити шкоду, завдану цивільному населенню в Секторі Газа», – йдеться у декларації.
У своїй заяві Ізраїль піддав сумніву більш широкий контекст рішення Міжнародного суду ООН, яке було винесено у зв'язку з тим, що трибунал розглядає позов Південної Африки про те, що вона чинить геноцид проти палестинського народу і, отже, порушує конвенцію про геноцид 1948 року.
Він підкреслив, що «звинувачення Південної Африки проти Ізраїлю в Міжнародному суді ООН в Гаазі щодо «геноциду» є неправдивими, обурливими і огидними».
Нагадаємо, Міжнародний суд ООН постановив, що Ізраїль повинен негайно припинити наступ на місто Рафах в південній частині Сектора Гази, а раніше закликав Ізраїль не допустити геноциду у Газі.
Як відомо, на початку травня Ізраїль атакував об'єкти ХАМАС у Рафаху. У зв'язку із цим президент США Джо Байден пригрозив припинити постачання Ізраїлю деяких видів зброї.
Незважаючи на це, керівництво Ізраїлю схвалило продовження та розширення операції. Після цього США запропонували Ізраїлю альтернативу операції у Рафаху.