Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про військову поліцію

Верховна рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №6569-д про військову поліцію.

Як повідомляє нардеп Ярослав Железняк, його підтримали 247 парламентарів.

Авторами законопроєкту виступили депутати Сергій Іонушас, Максим Павлюк, Владлен Неклюдов, Сергій Мінько, Володимир Захарченко, Олександр Бакумов та В'ячеслав Медяник.

Законопроєкт передбачає створення військової поліції – військового формування із правоохоронними функціями. Координувати діяльність військової поліції має Кабмін через міністра оборони.

До структури військової поліції входитимуть: центральний орган управління, територіальні органи управління, центри спеціального призначення, навчальні центри та дисциплінарні батальйони.

Військова поліція комплектуватиметься за рахунок ЗСУ, її склад не може перевищувати 1,5% чисельності Збройних сил.

Керуватиме цією поліцією начальник, якого призначатиме і звільнятиме президент за поданням міністра оборони, а під час воєнного стану – за поданням головнокомандувача ЗСУ.

Завданнями військової поліції, як йдеться у законопроєкті, будуть:

  • попередження, виявлення та припинення кримінальних та адміністративних правопорушень у Міноборони, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту;
  • провадження у справах про адміністративні правопорушення, віднесені законом до компетенції військової поліції;
  • оперативно-розшукова діяльність;
  • забезпечення правопорядку та військової дисципліни серед військовослужбовців ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту, військовозобов'язаних та резервістів під час проходження ними зборів, у місцях дислокації військових частин, установ освіти, військових об'єктах, у військових містечках, а також на вулицях та у громадських місцях, на залізничних станціях (вокзалах), у морських (річкових) портах, аеропортах;
  • превентивна та профілактична діяльність щодо запобігання кримінальним та іншим правопорушенням;
  • захист життя, здоров'я, прав та законних інтересів військовослужбовців, а також військовозобов'язаних та резервістів під час проходження ними зборів;
  • захист державного майна від протиправних посягань;
  • виконання адміністративних стягнень та покарань за скоєння кримінального правопорушення щодо військовослужбовців;
  • контроль за виконанням законодавства з безпеки дорожнього руху водіями під час використання транспортних засобів Міноборони, ЗСУ, Державної спеціальної служби транспорту та інших військових формувань;
  • забезпечення виконання інших, визначених законом, завдань з питань національної безпеки у військовій сфері, у сфері оборони у мирний час та особливий період.

Нагадаємо, на початку червня Верховна рада зняла з розгляду законопроєкти №6569-д та 6570-д про військову поліцію. Після цього Міністерство оборони закликало депутатів невідкладно повернутись до розгляду питання.

Ідеї створити військову поліцію вже понад десять років, як відкладалося проведення реформи – на інфографіці «Слово і діло».

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО