Вищий антикорупційний суд призначив експертизу звукозаписів, зроблених в ході проведення негласних слідчих (розшукових) дій у межах справи за обвинуваченням колишнього народного депутата Максима Микитася в організації заволодіння понад 81 млн грн Національної гвардії.
Таке рішення 20 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
За даними «Слово і діло», захисник колишнього виконавчого директора фірми «Укрбуд Девелопмент» Сергія Якусевича подав до суду клопотання про проведення експертизи. Він просив встановити, чи дійсно зафіксований на прослушці голос належить Якусевичу, а також чи проводився запис безперервно та чи зазнавав він змін.
«Клопотання захисника обвинуваченого (Сергія Якусевича – ред.) про призначення експертизи задовольнити частково. Призначити у кримінальному провадженні судову експертизу звукозаписів та доручити її проведення експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз», – ідеться в рішенні.
Нагадаємо, ще в листопаді 2021 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду справу Микитася. В січні 2023 року її призначили до розгляду. За версією обвинувачення, екснардеп, використовуючи підконтрольні йому будівельні компанії, діючи за попередньою змовою з екскомандувачем Нацгвардії Юрієм Аллеровим, генеральним директором компанії «Укрбуд Девелопмент» Олегом Майбородою, його заступником Сергієм Якусевичем, приватним оцінювачем Алісою Гринчук та колишнім заступником президента будівельної корпорації «Укрбуд» В'ячеславом Мармишем, організував корупційну схему з заволодіння нерухомістю НГУ.
У 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ НГУ) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва НГУ мала отримати в житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.
Проте згодом, у 2016-2017 роки, сторони уклали додаткові угоди, за якими НГУ відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81,63 млн грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати НГУ на старті домовленостей.