Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко вважає, що переривання строків давності після скерування кримінального провадження до суду стимулюватиме явки сторін справи в судові засідання.
Про це він заявив у відповідь на запитання журналіста «Слово і діло» під час конференції на п'яту річницю роботи Вищого антикорупційного суду.
«Потрібно просто, щоб строки давності переривалися після направлення справи до суду, а не після набрання вироком законної сили. Тоді це може вирішити питання (неявок в судове засідання – ред.). До речі, в багатьох країнах така практика існує», – сказав Клименко.
Суддя Апеляційної палати ВАКС Микола Глотов запропонував узагалі скасувати строки давності для притягнення особи до кримінальної відповідальності. На його думку, це стимулюватиме захисників до відвідування засідань, але ці зміни має вносити Верховна рада.
Директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос також запропонував удосконалити інститут угод про визнання винуватості, щоб на них міг піти будь хто, але отримував реальне позбавлення волі зі зменшеним строком, надавав викривальні покази та відшкодував збитки.
Водночас адвокат Андрій Слюсар запропонував спробувати слухати кримінальне провадження безперервно, що закріплено в законодавстві.
«Кожне провадження може слухатись безперервно. В понеділок почали справу ікс і кожен день у нас іде розгляд цієї справи. Ми її закінчили і перейшли до іншої», – підкреслив він.
Нагадаємо, у Вищому антикорупційному суді з 2019 року слухається справа за обвинуваченням колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова про зловживання службовим становищем. У ній досі немає вироку першої інстанції. На такій самій стадії перебуває справа колишнього народного депутата Миколи Мартиненка.