НАБУ отримало тимчасовий доступ до документів у справі Харківобленерго

Вищий антикорупційний суд надав Національному антикорупційному бюро доступ до документів Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди, АТ «Харківобленерго» і енергетичної компанії «Енерго-тайм» для проведення почеркознавчої експертизи.

Такі рішення 18 вересня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується, детектив НАБУ призначив почеркознавчу експертизу. До НАБУ надійшло додаткове клопотання експерта для витребування додаткових документів. Тому детектив просив надати доступ до документів енергетичної компанії «Енерго-тайм» для отримання зразків почерку виконавчого директора цієї фірми Олександра Козира, до документів ХНПУ для отримання зразків почерку проректора університету Романа Шабанова і до документів АТ «Харківобленерго» для отримання почерку начальника управління матеріально-технічного постачання Геннадія Фісуна.

Як відомо, НАБУ і САП затримали ексгендиректора Харківобленерго Костянтина Логвиненка та ще одного співорганізаторами справи.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру екскерівнику Харківобленерго Костянтину Логвиненку та ще чотирьом особам. За даними слідства, у 2021 році в.о. гендиректора АТ «Харківобленерго» у змові з контролером низки комерційних підприємств-постачальників енергетичного обладнання створили організовану групу, до якої також увійшли інші співробітники товариства.

Упродовж квітня-вересня 2021 року керівник АТ «Харківобленерго» забезпечив обрання двох «потрібних» компаній переможцями закупівель 11 904 од. трансформаторного обладнання та 79 425 од. електровимірювальних приладів (лічильників та допоміжного обладнання) за завищеною на 132,5 млн грн вартістю. Водночас ціну окремих компонентів обладнання підняли вп'ятеро.

Протягом 2021-2022 рр. унаслідок часткового виконання договору на постачання трансформаторів та лічильників за завищеними цінами АТ «Харківобленерго» завдано збитків на суму 12,5 млн грн. Наміри щодо заволодіння іншою частиною коштів, а саме 120 млн грн, були зірвані після запровадження режиму воєнного стану та проведення слідчих дій детективами НАБУ.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО