4,6% суходолу Землі знаходиться у зонах конфліктів – дослідження

Конфліктами між державами чи всередині них зачепило 6,15 млн. кв. км території або 4,6% суходолу Землі (в 2021 році було 2,8%). Кількість смертей у конфліктах зросла на 29%.

Про це йдеться у дослідженні «Індекс інтенсивності конфліктів», опублікованому аналітиками ризиків Verisk Maplecroft.

Територія, зачеплена конфліктами, майже вдвічі перевищує площу Індії.

«Поширення насильства відбивається у зростанні кількості жертв. Кількість смертей внаслідок конфліктів, як очікується, перевищить 200 тисяч до кінця року, що на 29% більше, ніж в 2021 році. Близький Схід та Україна залишаються найінтенсивнішими театрами воєнних дій, і обидва мають потенціал для ескалації», – йдеться у звіті.

Як йдеться у звіті, «конфліктний коридор» Африки подвоївся з 2021 року. Райони, зачеплені конфліктом у 14 країнах Сахелю та Східної Африки, тепер становлять близько 10% від загальної площі суші Африки на південь від Сахари.

Ескалація найбільше виражена в Буркіна-Фасо, де бойові дії торкнулися 86% території. За той же період конфліктні зони у громадянських війнах у Судані та Ефіопії розширилися більш ніж на 20% та 30% відповідно, тоді як збройне насильство в Нігерії тепер зачіпає 44% її території.

«Повномасштабне вторгнення росії в Україну також є ще одним важливим чинником глобального сплеску конфліктів. При цьому частка української території, зачеплена бойовими діями, зросла з менше ніж 8,6% до 70,5% з лютого 2022 року. Можливо, більш дивно, що площа російської території, зачеплена конфліктом, збільшилася більш ніж у 10 разів за той же період на тлі транскордонних обстрілів, українських безпілотників та ракетних атак, таємних рейдів та наступу України в Курській області», – йдеться у звіті.

Нагадаємо, The Economist прогнозує, що бойові дії між росією та Україною в 2025 році можуть припинитися, оскільки обидві сторони близькі до виснаження і «вважали б за краще, щоб конфлікт зійшов нанівець».

Раніше повідомлялося, що загальні глобальні військові витрати зросли у 2023 році на 6,8% і досягли рекордного показника.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО