Офіс генерального прокурора передав від Державного бюро розслідувань до Національного антикорупційного бюро справу за підозрою прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Черкаської обласної прокуратури Антона Грекова в одержанні 41 тисяч доларів неправомірної вигоди.
Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду від 10 грудня та підтверджують співрозмовники «Слово і діло» в органах правопорядку.
Як відомо, 12 квітня Державне бюро розслідувань затримала прокурора Черкаської обласної прокуратури Антона Грекова за підозрою у шахрайському заволодінні 41 тисячами доларів. Ці кошти передав представник власників та керівників групи компаній LNZ Group нібито за закриття кримінального провадження за фактом заволодіння земельними ділянками на території Шполянського району Черкаської області та порушення правил безпеки дорожнього руху, які розслідувала регіональна поліція. Гроші передали трьома траншами: двічі по 17 500 доларів і потім ще 6000 доларів.
Довірена особа прокурора Грекова повідомляла, що вони спроможні за неправомірну вигоду допомогти із закриттями справ. 19 березня представник власників та керівників групи компаній LNZ Group під контролем органів правопорядку передав першу частину хабаря в 6000 дол. Потім 28 березня було передано 17 500 дол. Уже 10 квітня було передано решту суми в 17 500 дол.
Спочатку Грекова та його пособника підозрюваному у шахрайському заволодінні 41 тис. дол. Проте згодом кваліфікацію у справі змінили на одержання неправомірної вигоди, а справу передали до НАБУ. У зв'язку з цим детектив НАБУ просив продовжити розслідування справи, оскільки йому необхідно провести ще низку слідчих дій.
«Клопотання старшого детектива НАБУ про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні задовольнити частково. Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою (Грекова – ред.) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК, та (пособника – ред.) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України, до 12 січня 2025 року», – йдеться в рішенні.
Нагадаємо, до НАБУ передали справу керівниці Хмельницької МСЕК. Також прокуратура передала до НАБУ справу директора Хотинського нацпарку.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».