Європейські країни продовжують обговорювати можливе застосування миротворчих сил в Україні у разі припинення вогню чи підписання мирної угоди.
Про це повідомляє Reuters, посилаючись на високопоставлене джерело у Євросоюзі.
Переговори, проведені президентом Франції Еммануелем Макроном, хоч і перебувають на ранній стадії, але вже виявили розбіжності щодо можливих цілей та мандату такої місії.
Так, деякі європейські лідери не хочуть справляти враження, що зараз настав час для переговорів і що путін зможе зберегти свої територіальні досягнення.
Інші ж не хочуть відправляти свої війська до України, оскільки це збільшить ризик прямої конфронтації з росією та розтягне ресурси країн ЄС.
Разом з тим, така ідея все одно активно обговорюється в Євросоюзі. Так, за даними журналістів, наразі йдеться про можливе розміщення на території України до 100 тисяч європейських військовослужбовців.
Контингент може бути сформований, якщо деякі європейські країни скоротять інші місії, як-от миротворчі операції на Балканах. Також обговорюється те, під чиєю егідою – ООН чи ЄС – мають знаходитися ці війська.
Європейцям також, швидше за все, доведеться переконати Сполучені Штати підтримати цю місію – якщо не прямою участю, то хоч би за допомогою розвідки та іншої оперативної допомоги.
Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув можливість відправлення німецьких військовослужбовців на територію України. Прем'єр Польщі Дональд Туск також заявив, що Варшава не планує направляти свої військові підрозділи в Україну для проведення миротворчих чи будь-яких інших операцій.
При цьому відомо, що Макрон має намір офіційно винести це питання на обговорення на саміті лідерів Європейського Союзу 18-19 грудня.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».