Створення «Пентагону державних реєстрів» передбачає дві складові – законотворчість та реальне застосування засобів, які забезпечать кіберзахист.
Про це розповів перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко в ефірі телемарафону.
«Тут йдеться про поєднання двох тенденцій та процесів: перше – це законотворчість, друге – це реальне застосування тих засобів, які забезпечать нам кіберзахист. Йдеться про законопроект 11290, який розроблявся насамперед Держспецзв'язком на основі аналізу інформації щодо понад чотирьох тисяч кіберинцидентів. На основі цього формувалося це системне бачення, формування запобіжників», – пояснив чиновник.
Одним із таких нових запобіжників є введення в штат підприємств критичної інфраструктури посади спеціаліста кібербезпеки, який робитиме все, щоб унеможливити будь-які руйнівні наслідки заходження туди.
«Подібний законопроєкт уже пройшов перше читання, але він ще на шляху до того, щоб ВР його прийняла, і ми, згідно з тією законодавчою нормою, що народилася, вже будували цю систему. Але це обов'язково буде», – резюмував Кучерявенко.
Нагадаємо, вчора стало відомо, що Міністерство юстиції має намір імплементувати новий механізм захисту даних в Україні. Як повідомила Ольга Стефанішина, це буде свого роду «Пентагон державних реєстрів».
У грудні минулого року Україна зазнала наймасштабнішої кібератаки на держреєстри, які перебувають у компетенції Мін'юсту.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».