Кредити – це не подарунок, а борг, який треба віддавати. Уряду краще зайнятися прикриттям офшорних схем, це дало б країні набагато більше, ніж усі кредити МВФ разом узяті.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів економічний експерт Андрій Новак і Сергій Кисельов.
«Головним стає питання не в те, хто зможе допомогти Україні та повірить у її фінансові можливості. Навіть, якщо США, і МВФ разом з ЄС вирішать надати фінансову допомогу- це тотальна кредитна залежність. Україна потім має віддати ці борги, а кредити, які ми отримуємо занадто дорого коштують в обслуговуванні. По-перше, якими будуть відсотки? По — друге, на обслуговування держборгу направляють бюджетні ресурси. Ситуація полягає в тому, що займають гроші під держгарантії чиновники, насправді ж щоб утриматися у владі, а віддають кредитні кошти — за рахунок простих громадян, зводивши до мінімуму соціальні виплати, гарантії і підвищуючи тарифи. Рівень життя простох українців — на межі бідності. Затягнути пояси, мають олігархи, а не звичайні українці», - пояснює Кисельов.
Водночас, голова Комітету економістів України Андрій Новак говорить про те, що аналізуючи те, як уряд використовує гроші МВФ та інших кредиторів, було б краще, якби ми не отримували цих коштів.
«Кредит — це не подарунок, а борг з відсотками. Якщо гроші не реінвестуються в розвиток економіки, ми будемо повертати цей борг за рахунок ще більших боргів і скорочення соціальних програм, тому краще певний період не брати нові кредити. Керівництву варто було б зайнятися прикриттям офшорних схем,й це дало б нам набагато більше, ніж усі кредити МВФ разом узяті», - вважає Новак.
Читайте також: Яценюк розповів, куди зникають гроші, отримані від МВФ
Нагадаємо, що Прем’єр-міністрАрсеній Яценюк вважає, що У 2015 році у нас завдання – вижити.
Зазначимо, що за думкою експертів Бюджет 2015 року є антисоціальним і наповнений за рахунок зниження соцвиплат, зменшення пільг і збільшення податків, тобто за рахунок бідних.
При цьому, «Слово і Діло» зафіксувало обіцянку Яценюка про економічне зростання в 2016-му. А про недопущення дефолту3 березня, вступаючи на посаду міністра економіки, заявляв Павло Шеремета.
Матеріали за темою:
Україна повинна просити про списання зовнішнього боргу – експерт
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»