Навіть якщо Нацбюро очолить хтось із найкращих нинішніх політиків, його діяльність, на жаль, не буде такою ефективною, якою хотілося б, бо ці політики обтяжені особистими зв'язками.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник, аналізуючи результати конкурсу на посаду голови Антикорупційного бюро.
«Насправді такий самий конкурс, з такими ж результатами і в такій же атмосфері міг би відбутися і два, й пять років тому. Була величезна дискусія навколо цього питання, різні заяви, безліч кандидатур, іноземців, громадських активістів, антикорупційні борці, а на виході ми бачимо кандидатуру депутата провладної партії. Нічого не змінилося», – розповідає експерт.
Крім того, сама комісія теж дуже далека від досконалості, тому що, якщо ми хочемо чогось нового, не можна, щоб її очолював політик, який був у попередній системі.
«Чумак дуже хороший, гарний фахівець, який зробив багато для прийняття антикорупційного законодавства, але ж зараз інша ситуація. Навіть якщо казати словами з антикорупційного законодавства – не може людина, яка творила антикорупційне законодавство, балотуватися на очільника цього органу. Складається враження, що даний орган створювався під особисті цілі», – підсумовує Бортник.
Нагадаємо, 17 грудня Президент України Петро Порошенко пообіцяв, що в Україні з 14 січня 2015 року буде створене Антикорупційне бюро. Він також запевнив, що директора НАБ призначатимуть за прозорою процедурою та узгоджуватимуть з громадськістю.
Сьогодні, 6 березня, в Києві в будівлі АП відбулося чергове засідання конкурсної комісії з вибору кандидатів на пост керівника Національного антикорупційного бюро України.
У топ-4 кандидатів увійшли Віктор Чумак, Артем Ситник, Яків Варічев і Микола Сірий.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»