Ляшко Віктор Кирилович
- Міністр охорони здоров'я України
Досьє
Народився в с. Осова Дубровицького району Рівненської області.
2003 – 2010 рр. – працював у системі державної санітарно-епідеміологічної служби Київської області.
2010 – 2013 рр. – пройшов кар’єру з головного спеціаліста МОЗ України до директора департаменту Держсанепідслужби України.
2013 – 2014 рр. – очолював державну установу «Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України».
2014 – 2018 рр. – голова громадської організації «Інфекційний контроль в Україні».
2015 – 2018 рр. – консультант з питань громадського здоров’я Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг в дії».
2018 – 2019 рр. – працював на посаді Першого заступника генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України.
11.03.2020 – 20.05.2021 рр. – Заступник Міністра охорони здоров’я України – головний державний санітарний лікар України.
З 20.05.2021 р. – Міністр охорони здоров'я України.
Освіта
Лікар, закінчив Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця у 2003 році. У 2015 році закінчив заочну форму навчання Національної академії державного управління при Президентові України (факультет Державне управління у галузі охорони здоров’я). Здобув кваліфікацію магістра державного управління у сфері охорони здоров’я. У 2014 – 2017 рр. здобував післядипломну освіту.
Новини
Вода в Дніпрі забруднена у всій акваторії нижче за Каховську дамбу, заявив Ляшко. Заборонено купання, лов риби, не можна пити цю воду, поїти худобу.
Наразі випадків інфекційних хвороб, пов’язаних із підтопленням на півдні України, не зафіксовано, проте лікарні регіону готові до будь-яких сценаріїв.
Для безрецептурних препаратів не змінюються жодні правила, переліки та категорії відпуску. На цьому наголосив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Внаслідок вторгнення рф в Україну 173 лікарні повністю зруйновані. Їх не відновлюватимуть, а будуватимуть з нуля.
Глава МОЗ Віктор Ляшко прогнозує, що у середині лютого в Україні може бути нова хвиля ковіду. Нині ситуація стабільна.
У лікарнях сформовано запас палива для альтернативних джерел енергопостачання на випадок блекауту, розповів Ляшко.
Із жовтня в Україні здійснюватимуть розширений неонатальний скринінг - новонарождених малюків обстежуватимуть на 21 захворювання.
Після війни у МОЗ очікують зростання кількості хвороб із запущеними стадіями розвитку, зокрема, онкологічних; буде більше інфарктів та інсультів у молодому віці. Також війна вплине психічне здоров'я.
Робота медиків на окупованій території не вважатиметься колабораціонізмом. Але згода очолити умовний окупаційний департамент охорони здоров'я – це, безумовно, співпраця з ворогом.
Україна вже пів року не може завезти необхідні медикаменти на тимчасово окуповані території, адже росія не погоджується на коридори.
Антибіотики в Україні з 1 серпня аптеки відпускатимуть лише за рецептом – виняток зроблять для медзакладів, що знаходяться на окупованих територіях та в районах проведення бойових дій.
Від початку повномасштабної війни в Україні було зруйновано 122 медичні установи, офіційно підтверджено загибель 14 та поранення 48 медпрацівників.
Віктор Ляшко прогнозує, що за рік-два в Україні збільшиться кількість випадків онкологічних та серцево-судинних захворювань, зокрема інфарктів та інсультів.
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україні загинули 12 цивільних медичних працівників.
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну загинуло біль ш ніж 10 медиків, а ще 47 отримали тяжкі поранення.
Уряд підтримав використання рослин роду конопель (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності.
Через російське вторгнення та тривалу війну мільйони українців матимуть негативні наслідки для психічного здоров'я.
З початку повномасштабного вторгнення рф в Україні пошкоджено понад 600 медичних закладів, для відновлення яких потрібно 32 млрд гривень.
У безпечніших регіонах України вже проводять планові операції. Але у Донецькій, Луганській, Запорізькій та частині Миколаївської області такої можливості немає.
Станом на 9 квітня російські окупанти пошкодили в Україні 307 закладів охорони здоров'я, а 21 лікарню знищили повністю.