Стефанішина Ольга Віталіївна
- Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
Досьє
Має понад 13 років досвіду у галузі міжнародного та європейського права. У професійних колах Ольга Стефанішина добре відома як одна з найбільш кваліфікованих євроінтеграторів України.
2006 – 2007 рр. – приватна юридична практика.
2007 – 2010 рр. – Державний департамент з питань адаптації законодавства, спеціаліст-керівник відділу з питань правового забезпечення європейської інтеграції.
2010 – 2015 рр. – Департамент міжнародного права/Департамент європейської інтеграції у Міністерстві юстиції України, заступник директора/директор.
2017 р. – директор Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів.
2017 – 2019 рр. – генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату.
З 4 червня 2020 року – Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.
Освіта
Факультет міжнародного права Інституту Міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка, 2008 р., отримала кваліфікацію юриста-міжнародника‚ перекладача з англійської мови. Одеський національний економічний університет, 2016 р., спеціальність «Фінанси і кредит».
Новини
Віце-прем'єр зазначила, що наразі немає жодних об'єктивних причин для того, щоб не запрошувати нашу країну до Альянсу.
Україна виконала майже 80% зобов’язань, передбачених в Угоді про асоціацію з Європейським Союзом.
Віцепрем'єрка Ольга Стефанішина вважає, що переговори про вступ України до ЄС розпочнуться у 2023 році. Серйозних перешкод на шляху до цього немає, наголосила вона.
Далі буде розроблено Національну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.
Українська влада розслідуватиме відео на якому зображені вбиті російські військові, які нібито намагалися здатися в полон.
Які сім вимог Євросоюзу має виконати Україна, щоби далі продовжувати переговори про членство – на інфографіці.
Очікується, що частина цих коштів буде спрямована на відновлення України, зокрема енергетичної інфраструктури.
На території росії перебуває близько 1,5 мільйони громадян України, які не можуть повернутися додому.
Як вважає міністр, Україна разом з партнерами має реалізувати всі військові і дипломатичні плани, щоб бути готовими до переговорів, коли настане відповідний для Києва момент.
Рух до складу Європейського Союзу гарантує Україні свободу, незалежність та процвітання, тому євроінтеграційний процес заслуговує цілісного підходу
Ольга Стефанішина сказала, що переговори щодо вступу України до Євросоюзу можуть розпочатися у 2023 році.
Українська влада хоче до кінця року отримати від лідерів ЄС політичну ясність щодо наступних кроків на цьому шляху.
Статус тимчасового захисту для українських біженців у ЄС діятиме щонайменше до весни 2024 року.
Україна не збирається затягувати з виконанням тих завдань, які їй необхідні для членства. Робота над цим вже ведеться
За словами Стефанишиної, сім умов Єврокомісії і прогрес у їх виконанні ніяк не прив'язані до рішення про статус кандидата в ЄС для України
Після того, як про це буде оголошено офіційно, Єврорада також прийме рішення про подальшу інтеграцію цих країн в європейське співтовариство
Країни ЄС мають повну згоду на надання Україні статусу кандидата на вступ. Про це повідомила віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
Українці абсолютно втратять віру в Європу і в Європейський союз, як такий, а саме рішення не надати Україні статус кандидата буде сприйнято, як важка зрада
За словами Ольги Стефанішиної, сім країн ЄС пропонували Україні інший формат, а не статус кандидата. Основний опір іде від трьох країн.
Рішення з'явиться за мотивами зустрічі глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн з проросійським прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.